Trwa ładowanie...
lotnisko
14-02-2010 11:10

Lotnisko Kraków-Balice: 3 proc. wzrost liczby pasażerów

3 proc. wzrost liczby obsłużonych pasażerów odnotował w pierwszym miesiącu tego roku w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice (MPL).

Lotnisko Kraków-Balice: 3 proc. wzrost liczby pasażerówŹródło: AFP
d3a6dtk
d3a6dtk

Zdaniem prezesa lotniska Jana Pamuły taka tendencja powinna utrzymać się przez cały rok, co pozwoli zrealizować prognozę zakładającą osiągnięcie granicy 3 mln odprawionych pasażerów.

- Tak pozytywne prognozy opieram na dziewięciu nowych połączeniach, które otwieramy w sezonie letnim 2010 - powiedział Pamuła.

Krakowskie lotnisko trzeci miesiąc z rzędu odnotowuje wzrost liczby obsłużonych pasażerów. W styczniu skorzystało z niego blisko 171 tys. podróżnych.

d3a6dtk

W sezonie letnim największy europejski tani przewoźnik Ryanair zapowiedział uruchomienie z Krakowa dziewięciu nowych połączeń do: Alicante, Barcelony, Brukseli Charleroi, Leeds, Malagi, Oslo Rygge, Pizy, Rzymu Ciampino oraz Trapani.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice (MPL) jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce. Na lotnisku regularne operacje wykonuje 18 przewoźników, port współpracuje także z kilkunastoma liniami czarterowymi. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 2 mln 680 tys. pasażerów, czyli o 8 proc. mniej niż rok wcześniej.

d3a6dtk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a6dtk