Trwa ładowanie...
d3ekmma

Lotos w III i IV kw. powinien pokazywać zysk operacyjny

13.08. Warszawa (PAP) - Lotos w III i IV kwartale powinien pokazywać dodatni wynik na poziomie operacyjnym - poinformował na konferencji Mariusz Machajewski, wiceprezes...

Share
d3ekmma

13.08. Warszawa (PAP) - Lotos w III i IV kwartale powinien pokazywać dodatni wynik na poziomie operacyjnym - poinformował na konferencji Mariusz Machajewski, wiceprezes Lotosu.

"Po zakończeniu postoju remontowego nie ma czynników, które wskazywałyby na ujemną rentowność operacyjną w kolejnych kwartałach" - powiedział Machajewski.

Zapytany o to, czy grupa będzie wykazywać zysk operacyjny w II połowie roku odpowiedział: "nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej".

d3ekmma

Wiceprezes poinformował, że w lipcu nie było widać poprawy marży rafineryjnej. Jego zdaniem w kolejnych okresach sytuacja powinna się jednak poprawić.

Grupa Lotos miała w II kw. 2013 roku 126,1 mln zł straty netto wobec 529 mln zł straty przed rokiem. Strata operacyjna wyniosła w tym okresie 100,8 mln zł wobec 861,4 mln zł straty przed rokiem. Wynik operacyjny według LIFO wyniósł w okresie kwiecień-czerwiec minus 14,5 mln zł. Przychody grupy spadły w tym czasie do 6.118,8 mln zł z 8.384,1 mln zł rok wcześniej. (PAP)

morb/ jow/

d3ekmma

Podziel się opinią

Share
d3ekmma
d3ekmma