Trwa ładowanie...
d45svzr

LPP otwiera swój największy sklep w Niemczech, chce ich mieć ok. 30 do 2017 r.

Warszawa, 17.09.2015 (ISBnews) - LPP otwiera flagowy, największy z dotychczasowych salon w Niemczech - w Stuttgarcie - i planuje zwiększyć liczbę sklepów tej marki w Niemczech do ok. 30 w 2017 r. z obecnych 10 placówek, poinformował wiceprezes Piotr Dyka.

Share
d45svzr

Reserved na niemieckim rynku obecny jest od roku. Sklep w Stuttgarcie będzie mieć powierzchnię blisko 4 tys. m2 i zaoferuje 137 tys. produktów, podała spółka w komunikacie.

"W naszej działalności w Niemczech kluczowe znaczenie ma zbudowanie rozpoznawalności marki. W pierwszym roku przeznaczyliśmy na ten cel prawie 4 mln euro, a w kolejnym nakłady na działania marketingowe będą podobne. Samo zbudowanie silnej pozycji rynkowej w Niemczech to projekt zaplanowany na 4 lata. Do 2017 roku chcemy tam otworzyć około 30 sklepów Reserved" - powiedział Dyka, cytowany w komunikacie.

Od września 2014 roku firma uruchomiła w Niemczech 9 sklepów: 7 zlokalizowanych w centrach handlowych (m.in. w Bremie i okolicach Dusseldorfu) i 2 przy ulicach handlowych: w Lipsku i Stuttgarcie. Do końca 2015 roku zaplanowano jeszcze otwarcia w nieco mniejszych ośrodkach - m.in. w Aachen i Mannheim, dzięki czemu sieć marki w tym kraju na koniec roku liczyć będzie 12 sklepów W przyszłym roku produkty Reserved dostępne będą natomiast w Hanowerze, Kolonii i Monachium, a na początku 2017 roku otwarty zostanie tzw. flagship w Berlinie.

LPP w najbliższych latach planuje także otwarcia flagowych salonów w europejskich stolicach mody i rozważa między innymi takie lokalizacje jak Paryż, Mediolan czy Londyn.

LPP zarządza 5 markami modowymi - Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły ok 4.758 mln zł w 2014 roku.

(ISBnews)

d45svzr

Podziel się opinią

Share
d45svzr
d45svzr