Trwa ładowanie...
d2rdku1

LST Capital zbuduje zakład produkcji materiału ceramicznego do wydobycia gazu łupkowego

14.12. Warszawa (PAP) - Sol Ventures, spółka zależna LST Capital, zbuduje zakład produkcyjny do wytwarzania tzw. ceramic proppants, materiału ceramicznego wykorzystywanego w...

Share
d2rdku1

14.12. Warszawa (PAP) - Sol Ventures, spółka zależna LST Capital, zbuduje zakład produkcyjny do wytwarzania tzw. ceramic proppants, materiału ceramicznego wykorzystywanego w procesie szczelinowania związanego z wydobyciem gazu łupkowego. Koszt pierwszego etapu inwestycji szacowany jest na 30 mln zł - poinformwał LST Capital w komunikacie prasowym.

"Uważamy, że Polska stoi w przededniu znaczących przeobrażeń gospodarczych, związanych z planowanym wydobyciem gazu łupkowego. Nie chodzi tu tylko o korzyści, jakie wynikają z samego wydobycia gazu. Ale również o to, że zaczyna powstawać cała nowa gałąź przemysłu, związana z zaopatrzeniem firm wydobywczych. I my chcemy stać się jej znaczącym elementem" - powiedział cytowany w komunikacie prezes LST Capital, Dariusz Janus.

Zgodnie z umową inwestycyjną zawartą między LST Capital i dwiema jego spółkami zależnymi, LZMO oraz Sol Ventures, w Lubsku zbudowany zostanie zakład produkcyjny wytwarzający ceramic proppants. Znajdująca się w sąsiedztwie nieruchomość o powierzchni ponad 23 ha, na której znajdują się złoża gliny, zostanie wniesiona aportem do Sol Ventures przez LZMO w zamian za akcje nowej emisji o łącznej cenie emisyjnej 9,8 mln zł, stanowiące 42 do 45 proc. kapitału zakładowego po podwyższeniu.

d2rdku1

LST Capital podał, że w pierwszym etapie, który zgodnie z planami ma zostać zrealizowany w 2014 roku, moce produkcyjne zakładu mają wynieść nie mniej niż 40.000 ton rocznie, a w kolejnych latach planowane jest sukcesywne ich zwiększanie do ok. 200.000 ton rocznie.

Wydatki inwestycyjne na realizację pierwszego etapu projektu szacowane są na 30 mln zł. Sol Ventures zamierza ubiegać się o dofinansowanie w ramach PO IG w wysokości 20 mln zł.(PAP)

mto/ ana/

d2rdku1

Podziel się opinią

Share
d2rdku1
d2rdku1