Trwa ładowanie...
d2pv8kr
d2pv8kr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Lublin/ Budimex i Tamex rozbudują stadion za 36,8 mln zł

36,8 mln zł ma kosztować rozbudowa stadionu lekkoatletycznego w Lublinie, dzięki czemu będzie można organizować na nim zawody międzynarodowe. W środę podpisano umowę z wykonawcą - konsorcjum firm Budimex i Tamex Obiekty Sportowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2pv8kr

"Stadion lekkoatletyczny ma służyć naszej młodzieży, ale też organizowaniu profesjonalnych zawodów na poziomie mistrzostw Polski, Europy czy innych imprez międzynarodowych. Ten projekt jest dopełnieniem bazy szkoleniowej dla lekkoatletów. Inwestycja została przygotowana we współpracy z Polskim Związkiem Lekkoatletyki" - powiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Inwestycja będzie kosztowała 36,8 mln zł, część kosztów zostanie pokryta ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którymi dysponuje Ministerstwo Spotu i Turystyki. "Umowa z ministerstwem przewiduje dofinansowanie w wysokości 10 mln zł. Zakładamy, że poziom dofinansowania uda nam się zwiększyć do maksymalnego, czyli do 50 proc. wartości wynikającej z przetargu, takie deklaracje wstępne z ministerstwa mieliśmy" - dodał Żuk.

Dyrektor ds. handlowych Budimeksu Marek Gromaszek zaznaczył, że zadanie ma charakter specjalistyczny. "Podjęliśmy się trudnego zadania, wykonania obiektu na wskroś specjalistycznego, stąd obecność w naszym gronie przedstawiciela firmy Tamex Obiekty Sportowe. Ten konsorcjant zapewnia nam profesjonalizm wykonania" - powiedział Gromaszek.

d2pv8kr

Prace mają ruszyć w przyszłym tygodniu; obiekt ma być gotowy latem przyszłego roku.

Stadion ma być przystosowany do rozgrywania zawodów międzynarodowych najwyższej klasy (tzw. kategoria III A), zgodnie z wymaganiami Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych. Uzyskanie stosownych świadectw zapewni wykonawca. Będzie wyposażony w ośmiotorową bieżnię 400-metrową i we wszystkie niezbędne urządzenia lekkoatletyczne, takie jak rzutnie kulą, dyskiem, młotem, stanowiska do skoku wzwyż, w dal i o tyczce. Będzie też prosta bieżnia stumetrowa i inne urządzenia do poszczególnych dyscyplin, zdublowane do celów treningowych.

Na stadionie powstanie zadaszona trybuna dla blisko 1,4 tys. osób, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. Pod trybuną znajdzie się dwukondygnacyjny budynek zawierający m.in. pomieszczenia odnowy biologicznej, szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów. Zostaną przebudowane drogi wewnętrzne i wybudowane będą 44 nowe miejsca parkingowe.

Lekkoatletyczny stadion przy ul. Piłsudskiego powstał w latach 50. ubiegłego wieku. Obecnie jest bardzo zaniedbany. Ostatnie prace remontowe prowadzono tu 20 lat temu.

Przebudowany stadion lekkoatletyczny będzie kolejnym nowoczesnym obiektem sportowym w Lublinie. W ubiegłym roku oddano do użytku zespół pływalni z basenem o długości 50 metrów, a dwa lata temu - halę lodową oraz stadion piłkarski z trybunami na blisko 16 tys. widzów.

d2pv8kr

Podziel się opinią

Share
d2pv8kr
d2pv8kr