Trwa ładowanie...
d4bu490

Lublin: Przy Zamku powstaje galeria handlowa Green Park

Kolejne centrum handlowo-usługowe powstaje w centrum Lublina. U zbiegu al. Tysiąclecia i Unii Lubelskiej, naprzeciwko Zamku, ruszyły prace ziemne przy budowie Green Parku. Galeria ma być gotowa w 2013 r.

Share
d4bu490

Inwestorem jest firma Isabeau Polska. - Po szczegóły inwestycji proszę dzwonić po 9 stycznia. Wtedy będą dostępne osoby upoważnione do kontaktów z mediami - usłyszeliśmy w sekretariacie spółki.

Mimo rozpoczęcia prac nie wiadomo dokładnie jak będzie wyglądał nowy kompleks. - Inwestycja jest prowadzona na podstawie pozwolenie na budowę wydanego w 2004 r. - tłumaczy Robert Lenarcik, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Lublinie.

Wtedy była mowa o dwukondygnacyjnym obiekcie z podziemnym parkingiem. Miał mieć ok. 20 tys. mkw powierzchni. Centrum łączyło funkcje sportowo-rekreacyjne oraz usługowo-handlowe. Miały się tu mieścić m.in. salony gier, kręgielnia, siłownia. Centrum przyszłego kompleksu zajmowałoby eliptyczne patio z kaskadą wody, które byłoby otoczone wianuszkiem kawiarni i restauracji. Miała powstać galeria sklepów w tym minimarket spożywczy o powierzchni ok. 500 mkw.

d4bu490

- Tak zakłada projekt. Ale nie wiemy, czy ostatecznie zostanie zrealizowany w tym kształcie. Inwestor zapowiedział w tym roku, że wprowadzi do niego poprawki - mówi Ewa Boguta, z-ca dyr. Wydz. Architektury i Budownictwa UM Lublin.

- O szczegóły zmian proszę pytać inwestora - mówi Bolesław Stelmach, lubelski architekt, który przygotowuje korektę projektu wykonanego przez niego w 2004 roku.

Przymiarki do budowy kompleksu handlowo-rekreacyjnego u zbiegu Tysiąclecia i Unii Lubelskiej zaczęły się pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku. W 1999 r. firma Savara uzyskała warunki zabudowy dla tego terenu. Później pięć lat zajęło jej zdobycie pozwolenia na budowę. Następnie inwestycje przejęła firma Isabeau. W 2007 r. wystąpiła do ratusza o korektę projektu. Chciała powiększyć obiekt prawie trzykrotnie. Miał on nosić nazwę "Galeria Zamek".

W lipcu tego roku tereny przy Unii Lubelskiej odkupiła austriacka firma Immofinanz. - Stała się też właścicielem spółki Isabeau - informuje Zbigniew Głowacki, który reprezentował "starą" Isabeau.
Immofinanz zapowiada na swojej stronie internetowej otwarcie "centrum handlowego klasy A" w 2013 roku.
Spór o parkingi i garaże na os. Skarpa

d4bu490

Podziel się opinią

Share
d4bu490
d4bu490