Trwa ładowanie...

Ludzie bogaci bardziej niż przed kryzysem

To już koniec kryzysu. Ludzie są bogatsi niż przed początkiem wielkiej zawieruchy finansowej, rozpoczętej w 2007 roku, wynika z przygotowanego przez Merrill Lynch Global Wealth Management i Capgemini najnowszego World Wealth Report.

Ludzie bogaci bardziej niż przed kryzysemŹródło: Jupiterimages
d3r8o5h
d3r8o5h

Niemal w każdym regionie świata liczba najbogatszych ludzi, jak i ich bogactwo w 2010 roku wzrosło do poziomów wyższych niż w 2007 roku, pamiętnym momencie początku kryzysu finansowego.

Na całym świecie jest 10,9 mln tzw. HNWI, czyli osób, które posiadają dostępne aktywa o wartości co najmniej 1 milion dolarów, z pominięciem stałego miejsca zamieszkania, kolekcji, materiałów eksploatacyjnych i konsumpcyjnych.

W porównaniu z rokiem poprzednim to wzrost o 8,3 proc. Majątek tych ludzi poszedł w górę o 9,7 proc. Łącznie najbogatsi posiadają majątki warte 42,7 bilionów dolarów.

Natomiast światowa populacja ludzi ultra bogatych (co najmniej 30 mln dolarów) zwiększyła się o 10,2 proc. w 2010, a ich majątek o 11,5 proc.

d3r8o5h

Najwięcej ludzi najbogatszych mieszka w USA, Japonii i Niemczech - to blisko 53 proc. wszystkich HNWI. W samych Stanach Zjednoczonych to 3,1 miliona osób, co stanowi 28,6 proc. ogólnej populacji najbogatszych ludzi na świecie.

Po raz pierwszy jednak w historii rejon Azji-Pacyfiku wyprzedził Europę zarówno w liczbie najbogatszych jak i posiadanym przez nich majątku. W rejonie AP mieszka 3,3 miliona milionerów, podczas gdy w Europie "tylko" 3,1 mln osób.

d3r8o5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r8o5h