Trwa ładowanie...
d3f8kws

MAC: narada wojewodów pod znakiem cyfryzacji (komunikat)

...

Share
d3f8kws

17.05. Warszawa - MAC informuje:

Wojewodowie spotkali się, aby wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o ważnych dla swoich regionów zadaniach administracyjnych i samorządowych.

Dzisiaj (17 maja) zaprezentowane zostały możliwości wykorzystania telewizji cyfrowej do przekazywania informacji o zagrożeniu kryzysowym, omówiono też kolejne etapy przełączeń w cyfryzacji telewizji.

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, uczestniczący w drugim dniu konwentu, przypominając zeszłoroczną sytuację w Bisztynku wskazał potrzebę dzielenia się doświadczeniami i wyciągania z nich nauki na przyszłość. Podsumował też dotychczasowe etapy cyfryzacji, mówiąc o zmianach w postrzeganiu roli telewizji.

d3f8kws

Pan Marian Zalewski, członek Zarządu TVP SA poinformował wojewodów o możliwościach telewizji hybrydowej, która w przyszłości doprowadzi do telewizji interaktywnej, tworzonej wspólnie z odbiorcami, za pośrednictwem wszystkim urządzeń mobilnych.

W dniu wczorajszym (16 maja), razem z Magdaleną Młochowską, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, rozmawiano m.in. o miejskich komisjach wspólnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3f8kws

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f8kws
d3f8kws