Trwa ładowanie...
d1nqbj6
d1nqbj6

MAC: porozumienie Polski i Mołdawii ws. obniżenia stawek roamingu (komunikat)

...
Share
d1nqbj6

09.09. Warszawa - MAC informuje:

W poniedziałek, 9 września br., Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji Rzeczypospolitej Polskiej, i Pavel Filip, minister technologii informacyjnych i komunikacji Republiki Mołdawii, podpiszą porozumienie dotyczące obniżenia hurtowych stawek roamingu międzynarodowego dla usług telekomunikacyjnych.

Dokument jest porozumieniem o charakterze politycznym, zawierającym deklaracje współpracy na poziomie administracyjnym i biznesowym.

d1nqbj6

Zakłada, że administracje obu państw będą zachęcać i wspierać operatorów Polski i Mołdawii do zawierania umów, na podstawie których będą mogły być trwale obniżone hurtowe (międzyoperatorskie) stawki roamingu między Polską a Mołdawią.

Jednocześnie porozumienie nie nakłada na operatorów żadnego obowiązku, aby po jego podpisaniu bezwzględnie obniżyli stawki. Jest wyrazem dobrej woli współpracy administracji i operatorów w kierunku działań na rzecz obniżenia stawek. Dzięki tym umowom użytkownicy telefonii komórkowej z Polski i Mołdawii będą mieli szansę na tańsze opłaty roamingowe w obu krajach.

Porozumienie ma charakter otwarty, tzn. każdy operator może w dowolnym momencie do niego przystąpić.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1nqbj6

Podziel się opinią

Share
d1nqbj6
d1nqbj6