Trwa ładowanie...
dymh955

MAC rusza z kampanią przeciwdziałającą wykluczeniu cyfrowemu

Warszawa, 19.10.2015 (ISBnews) - Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAC) zorganizuje w ramach kampanii przeciwdziałającej wykluczeniu cyfrowemu 10 darmowych szkoleń dla mieszkańców regionów o największym stopniu wykluczenia cyfrowego, podali organizatorzy.

Share
dymh955

"Akcji towarzyszyć będzie kampania reklamowa w telewizji i prasie oraz szereg działań niestandardowych, mających na celu przekonanie do wypróbowania możliwości internetu. Kampania potrwa do 15 listopada 2015" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, według badań Millward Brown z sierpnia br., z internetu nie korzysta obecnie 47,5% mężczyzn i 52,5% kobiet w Polsce. Odsetek ten wzrasta wraz z wiekiem - wśród osób powyżej 50 roku życia stopień wykluczenia cyfrowego wynosi już ponad 77%. Oznacza to, że około 10 mln z nich nie korzysta z zasobów sieci.

Resort podkreśla, że nie jest to kwestia braku możliwości technicznych - aż 15% Polaków nie wykorzystuje zasobów sieci mimo posiadania komputera.

dymh955

"Najnowsza kampania Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji ma poprawić te statystyki" - podano w komunikacie.

Kampania "Niech internetowa moc będzie z Tobą!" ma na celu pokazanie osobom wykluczonym cyfrowo, jak wiele mogą zyskać, jeśli zdecydują się zacząć korzystać z internetu. Bankowość i płacenie rachunków, darmowe wideo rozmowy, zakupy, rezerwacje, korespondencja czy informacje - to tylko niektóre z obszarów sieci, do których dostęp znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie i pozwala zaoszczędzić cenny czas. Celem kampanii jest również przekonanie, że korzystanie z internetu nie jest trudne i każdy, niezależnie od wieku, może w nim znaleźć coś dla siebie.

(ISBnews)

dymh955

Podziel się opinią

Share
dymh955
dymh955