WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rasizm

MAC: spotkanie zespołu ds. przeciwdziałania aktom ksenofobii i rasizmu na Podlasiu (komunikat)

...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

17.06. Warszawa - MAC informuje:

Dzisiaj, 17 czerwca br., Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, spotkał się z przedstawicielami zespołu ds. przeciwdziałania aktom ksenofobii i rasizmu na terenie województwa podlaskiego.

W spotkaniu z ministrem Michałem Boni udział wzięli: Maciej Żywno, wojewoda podlaski, oraz przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, policji, straży granicznej, straży pożarnej i prokuratury apelacyjnej w Białymstoku.

WP

W trakcie spotkania omówiono kwestie dotyczące programu pilotażowego aktywizacji lokalnych społeczności na białostockich osiedlach (Słoneczny Stok, Leśna Dolina, Zielone Wzgórza), na których w ostatnim czasie dochodziło do aktów rasizmu. Minister Boni poinformował także o przygotowaniu środków finansowych na realizację wspomnianego projektu. W projekcie, którego pomysłodawcą - koordynatorem - jest wojewoda podlaski, wezmą udział Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Szef resortu administracji i cyfryzacji raz jeszcze podkreślił, jak ważnym w kwestii przeciwdziałania aktom ksenofobii i rasizm jest kontynuowanie zintegrowanych działań, których założenia zostały podjęte przez Radę ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji: monitorowanie, reagowanie, dawanie świadectwa i profilaktyka.

- Niezwykle ważne jest, by wyrobić w społeczeństwie odruchy, które w przypadku takich zdarzeń będą łączyć społeczeństwo - powiedział minister Michał Boni.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

WP

kom/ aja/

Polub WP Finanse
WP
WP