Trwa ładowanie...
d4l4wad

Magellan wybrał doradcę, rozważy m.in poszukiwanie inwestora strategicznego

Warszawa, 19.10.2015 (ISBnews) - Magellan podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, związanych z dalszym rozwojem działalności, w tym m.in. poszukiwaniu inwestora strategicznego lub zawarciu aliansu strategicznego, podała spółka. Doradzać będzie jej Pekao Investment Banking.

Share
d4l4wad

"Na obecnym etapie przeprowadzania przeglądu różne opcje strategiczne będą rozważane przez zarząd, w szczególności poszukiwanie dla emitenta inwestora strategicznego, zawarcie aliansu strategicznego, dokonanie transakcji o innej strukturze, jak również brak działań emitenta związanych z pozyskaniem inwestora, zawarciem aliansu lub dokonaniem transakcji" - czytamy w komunikacie.

Spółka zaangażowała Pekao Investment Banking jako doradcę finansowego wspierającego przy przeprowadzeniu przeglądu opcji strategicznych, podano również.

"Żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej przez zarząd nie zostały dotychczas podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości" - czytamy także.

d4l4wad

Magellan S.A. wchodzi w skład międzynarodowej grupy kapitałowej Magellan, prowadzącej działalność na terenie Czech i Słowacji poprzez spółki zależne. Do grupy należy również oddział korporacyjny w Hiszpanii.

Magellan to lider rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia, współpracujący z ponad 500 szpitalami. Z usług firmy korzystają międzynarodowe koncerny farmaceutyczne, korporacje dostarczające sprzęt medyczny oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, wśród nich również dostawcy usług outsourcingowych do szpitali. Magellan od 2007 jest notowany na GPW.

(ISBnews)

d4l4wad

Podziel się opinią

Share
d4l4wad
d4l4wad