Trwa ładowanie...
niemcy
18-11-2018 11:36

Mandaty dla bezdomnych. Radykalne postępowanie władz Dortmundu

Setki bezdomnych w Dortmundzie otrzymało w ostatnich miesiącach mandaty. Tym, którzy nie płacą, grozi areszt.

Mandaty dla bezdomnych. Radykalne postępowanie władz DortmunduŹródło: East News, fot: David Levene / eyevine
d272e0n
d272e0n

Dortmundzki urząd ds. porządku i bezpieczeństwa publicznego (Ordnungsamt) broni się przed krytyką. Jest tylko wykonawcą zapowiedzianej jeszcze na początku roku polityki władz miasta wobec bezdomnych. Osoby nocujące w Dortmundzie na ulicach karane są mandatem w wysokości 20 euro.

Jak poinformowała rozgłośnia WDR, w br. zastosowano już w 464 przypadkach środki zapobiegawcze. W tym 265 razy wyegzekwowano od bezdomnych 20 euro mandatu. Kto nie zapłaci, musi liczyć się z aresztem zastępczym. Dortmundzka gazeta dla bezdomnych "Bodo" ostro krytykuje działania miasta.

- Mamy do czynienia z drakońskimi karami, które wzbudzają strach wśród bezdomnych - powiedział regionalnemu dziennikowi WAZ rzecznik stowarzyszenia bodo e.V. Bezdomni nie rozumieją, dlaczego są karani.

d272e0n

Szefowa urzędu ds. porządku publicznego Beate Siekmann zapewniła w rozmowie z rozgłośnią WDR, że miasto nie prowadzi nagonki na bezdomnych. Jednak w przypadku, kiedy mieszkańcy zgłaszają skargi i zażalenia, jest ono zmuszone do działania.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez dziennik WAZ, ani w Dusseldorfie, ani w Kolonii, ani żadnym innym mieście Nadrenii Północnej-Westfalii nie karze się bezdomnych mandatami. W najgorszym wypadku otrzymują oni nakaz opuszczenia danego miejsca.

Z powodu niskich temperatur liczne gminy i miasta w NRW ruszają z programem wsparcia dla bezdomnych. Przygotowywane są noclegownie. Jednak szczególnie w dużych aglomeracjach liczba miejsc w noclegowniach jest ograniczona. Dlatego każdej zimy dochodzi wśród bezdomnych do przypadków śmierci z wychłodzenia.

d272e0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d272e0n