Trwa ładowanie...

Masz konto w tym banku? W długi weekend możesz mieć problemy

Sprawdź, gdzie czekają cię utrudnienia.

Masz konto w tym banku? W długi weekend możesz mieć problemyŹródło: WP.PL, fot: goodluz - Fotolia.com
dq8mvs6

Przerwy techniczne, braki dostępu do konta, albo trudności z płatnością kartą czekają klientów wielu banków. Rozpoczynający się w czwartek popołudniu długi weekend banki wykorzystały do przeprowadzania modernizacji. Sprawdź, gdzie czekają cię utrudnienia.

mBank już we wtorek ostrzegł klientów: "Wy odpoczywacie, my w tym czasie przeprowadzamy prace modernizacyjne". Już w nocy z 11 na 12 listopada, czyli z piątku na sobotę, w godzinach 1.30 a 6 rano klienci nie złożą wniosku. Przerwa, jak zapewnia bank w komunikacie, nie będzie miała jednak wpływu na działanie serwisu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej.

Na poważniejsze niedogodności klienci mBanku muszą się przygotować kolejnej nocy - z soboty na niedzielę. Jak przypomina bank w nocy z 12 na 13 listopada pomiędzy godzinami 2 a 6.30 nie zapłacą kartą w sklepie, nie wypłacą gotówki z bankomatu, nie skorzystają z wpłatomatu a także nie zalogują się również na swoje konto w internecie i w aplikacji mobilnej.

dq8mvs6

Kłopoty z usługami bankowymi tej samej nocy będą mieli również klienci ING Banku. Mogą występować problemy w realizacji transakcji kartowych, a między północą a 6 rano niedostępne będą bankomaty i wpłatomaty, przelewy z kart kredytowych, płatności BLIK oraz NFC, a także system bankowości internetowej dla klientów detalicznych oraz korporacyjnych.

Problem może nastąpić również w systemie rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir jak również nie będzie można aktywować kart i nadawać PIN.

Na najdłuższą przerwę w dostępie do bankowości internetowej muszą nastawić się klienci BGŻ BNP Paribas. Już w czwartek 14 listopada 2016 roku, po połączeniu systemów informatycznych Banku BGŻ BNP Paribas, bank przenosi klientów z dotychczasowego systemu eBGŻ na nowy Pl@Net.

Bank zapewnia jednak klientów, że w tym czasie płatności kartą będą w pełni dostępne zarówno w zakresie transakcji bezgotówkowych, jak i wypłat z bankomatów. Przerwa techniczna potrwa do poniedziałku do godziny 8 rano.

Przerwy techniczne zapowiedziały również Volkwagen i Toyota Bank. Kłopoty mogą mieć także klienci ING Banku Śląskiego, Deutsche Banku, jak i Banku Zachodniego WBK czy Citi Handlowego. Wszystkie one o szczegółach poinformowały na swoich stronach internetowych.

dq8mvs6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq8mvs6