Trwa ładowanie...

Mateusz Szczurek najlepszym ministrem finansów w Europie 2014 roku

11 października na specjalnej gali wręczono nagrody dla "najlepszych ministrów finansów i szefów banków centralnych rynków wschodzących"

Share
Mateusz Szczurek najlepszym ministrem finansów w Europie 2014 rokuŹródło: PAP
d4bmz3r

11 października na specjalnej gali wręczono nagrody dla "najlepszych ministrów finansów i szefów banków centralnych rynków wschodzących", czytamy na stronach Rz.pl.

- Nagrodę traktuję jako wyraz uznania nie tyle dla mnie, co dla wszystkich, którzy mają wkład w polski sukces gospodarczy. Jeszcze nigdy w historii Polska nie doganiała reszty Europy tak szybko, jak w ostatnich latach. Rolą rządu, dziś docenioną, jest utrzymywanie zdrowej równowagi pomiędzy niskim deficytem finansów publicznych, potencjałem rozwojowym i dbałością o popyt podczas spowolnienia wzrostu gospodarczego – powiedział minister Mateusz Szczurek.

Wyboru dokonywali ekonomiści, analitycy, bankierzy i inwestorzy zarówno ze sfery publicznej jak i prywatnej. Ceremonia odbyła się w Waszyngtonie, przy okazji dorocznego spotkania gubernatorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Banku Światowego. Przypomnijmy, że w latach 2009 i 2012 tytułem Finance Minister of the Year for Emerging Europe uhonorowano Jacka Rostowskiego.

d4bmz3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bmz3r