Trwa ładowanie...

Matura i egzamin ósmoklasisty 2020. Poznaliśmy terminy ogłoszenia wyników egzaminów oraz rekrutacji do szkół

Resort edukacji zadecydował, że wyniki egzaminów maturalnych będą ogłaszane do 11 sierpnia, egzaminów ósmoklasisty do 31 lipca, natomiast egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe do 31 sierpnia. Ponadto decyzją MEN rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się 15 czerwca.

Matura i egzamin ósmoklasisty 2020. Poznaliśmy terminy ogłoszenia wyników egzaminów oraz rekrutacji do szkółŹródło: PAP
d4371mo

Matura i egzamin ósmoklasisty 2020

Podczas wtorkowej konferencji szef MEN Dariusz Piontkowski ogłosił, jakie będą obowiązywały w trakcie przeprowadzania matur i innych egzaminów. Piontkowski przedstawił jednocześnie harmonogram składania dokumentów dla ósmoklasistów.

Obejrzyj:

Matura i egzamin ósmoklasisty 2020 stanowiły główny temat konferencji MEN, w czasie której Dariusz Piontkowski ogłaszał kolejne terminy wskazanych testów. Jak podkreślił, wyniki tegorocznych matur mają być dostarczone do 11 sierpnia. - Poprawki do egzaminu maturalnego będą odbywały się we wrześniu. Ci, poprawiający swoje wyniki, dostaną je znacznie później, bo dopiero 30 września - zaznaczył.

d4371mo

Matura i egzamin ósmoklasisty 2020. Resort edukacji ogłasza harmonogram

Piontkowski podkreślił przy okazji, że resort przewiduje również drugą turę składania dokumentów, która rozpocznie się 31 lipca. Ponadto 12 sierpnia ogłoszone zostaną listy osób zakwalifikowanych i tych, którym się nie udało. Zostaną one opublikowane na drzwiach szkół i stronach internetowych.

Piontkowski określił także wytyczne, na bazie których przygotowane zostaną egzaminy maturalne, zawodowe i egzamin ósmoklasistów. W myśl przepisów uczniowie będą musieli posiadać zasłonę na usta i nos. Jednocześnie w pomieszczeniu uczniowie będą musieli zachować dystans w odległości 1,5 metra od siebie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4371mo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4371mo