Trwa ładowanie...
d272dlz
29-10-2015 13:44

mBank szacuje swój udział w funduszu wsparcia kredytobiorców na 40-50 mln zł

Warszawa, 29.10.2015 (ISBnews) - mBank szacuje, że jego udział w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców wyniesie ok. 40-50 mln zł i będzie miał negatywny wpływ na wyniki, poinformował wiceprezes Jörg Hessenmüller.

d272dlz
d272dlz

"Dokonaliśmy wewnętrznych obliczeń, ale jeśli chodzi o konkretne dane, musimy poczekać na informacje władz, jaki jest nasz udział w tym funduszu. Zakładamy, że to będzie mniej więcej 40-50 mln zł. Jak popatrzymy na wynik, poziom dochodów za III kw. jest to istotnie niekorzystny wpływ"- powiedział Hessenmüller podczas konferencji prasowej.

W tym miesiącu parlament uchwalił ustawę o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Jej celem ustawy jest zapewnienie wsparcia finansowego osobom, które na skutek obiektywnych okoliczności znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, a jednocześnie są zobowiązane do spłaty rat kredytu mieszkaniowego stanowiącego znaczne obciążenie dla ich domowych budżetów.

Źródłem finansowania pomocy będzie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców o początkowej wysokości 600 mln zł, na który złożą się wpłaty kredytodawców proporcjonalne do udziału rynkowego w kredytach mieszkaniowych dla gospodarstw domowych, których opóźnienie w spłacie kapitału lub odsetek przekracza 90 dni.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 117,98 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d272dlz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d272dlz