Trwa ładowanie...

McDonald's ma problemy w USA. Pasożyty w sałatkach, przynajmniej 100 osób zarażonych

Przynajmniej 100 osób w kilku stanach USA zachorowało na niebezpieczną chorobę pasożytniczą. Niewykluczone, że przyczyną są sałatki w McDonald's. Sprawą już zajmują się departamenty zdrowia ze stanów Illinois oraz Iowa, podobnie jak służby federalne

Share
McDonald's ma problemy w USA. Pasożyty w sałatkach, przynajmniej 100 osób zarażonych
Źródło: Pixabay.com, fot: Pixabay
d4ff8k1

W samym stanie Illinois na cyklosporozę zachorowało ok. 90 osób. Według władz stanu 1/4 zarażonych osób zjadła wcześniej sałatki w restauracjach McDonald's na krótko przed chorobą.

Sieć poinformowała, że jest "trakcie wycofywania sałatek z około 3 tysięcy lokali, głównie na terenie Środkowego Zachodu USA". Media podają, że chodzi również o restauracje ze stanów takich, jak Minnesota, Missouri, Południowa Dakota i Wisconsin czy Nebraska. Sieć zapewnia, że współpracuje z amerykańskimi służbami w tej sprawie, ale wstrzymanie sprzedaży to wyłącznie jej decyzja, podyktowana troską o zdrowie klientów restauracji.

McDonald's startuje z nowym konceptem. Zobacz wideo:

Czy klienci polskich restauracji sieci McDonald's mogą być w jakikolwiek sposób zagrożeni niebezpiecznymi pasożytami? Próbowaliśmy zapytać mailowo polskie biuro prasowe firmy. Na razie bezskutecznie, ale trzeba pamiętać, że póki co nie ma jednak żadnych informacji, by europejscy klienci sieci byli zagrożeni pasożytami.

d4ff8k1

Główne objawy cyklosporozy to przede wszystkim biegunka, bóle brzucha, utrata apetytu oraz nudności.

W czerwcu podobne pasożyty wykryto w warzywach, dostarczanych przez firmę Del Monte Foods. Zachorowało przez nie ponad 200 osób. Nie wiadomo jednak, czy obie sprawy są ze sobą powiązane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ff8k1

Podziel się opinią

Share
d4ff8k1
d4ff8k1