Trwa ładowanie...

Polski McDonald's ma 26 lat. Tak wyglądało otwarcie pierwszej restauracji sieci

Polski McDonald's ma już 26 lat. Pierwszy bar szybkiej obsługi amerykańskiej sieci powstał w nieistniejącym już budynku Sezam w Warszawie. Otwarcie lokalu było gigantyczną imprezą, którą uświetniły znane osobistości - Kazimierz Górski, Jacek Kuroń oraz Agnieszka Osiecka.

Share
Polski McDonald's ma 26 lat. Tak wyglądało otwarcie pierwszej restauracji sieci
Źródło: East News, fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
dcx939o

Dziś w Polsce działa około 400 lokali z charakterystycznymi, złotymi łukami. I o ile dziś restauracje z hamburgerami na mało kim robią wrażenie, to otwarcie pierwszego McDonalds'a było wielkim wydarzeniem.

Na początku lat 90. amerykańska firma kojarzyła się zachodem i z nowoczesnym stylem życia. Nic dziwnego więc, że otwarta na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej od razu przyciągnęła tłumy. Szacuje się, że już pierwszego dnia progi restauracji przekroczyło 45 tysięcy osób. Ogółem 17 czerwca 1992 w warszawskim McDonald's złożono przeszło 13 tysięcy zamówień.

McDonald's startuje z nowym konceptem. Zobacz wideo:

Czemu nie każdy, kto przyszedł złożył zamówienie? Kolejki do kas pierwszego dnia były tak duże, że część po prostu odeszła z kwitkiem. A i ceny w McDonald's na początku lat 90. wcale nie były takie niskie, przynajmniej w porównaniu do ówczesnych zarobków Polaków.

dcx939o

Również w 1992, w stołecznym hotelu Marriott otwarty został pierwszy lokal sieci Pizza Hut. W tym samym roku otworzył się pierwszy bar Burger King, również w Warszawie, choć sieć zniknęła w 2001 roku z polskiego rynku. Powróciła na niego w roku 2007. Dłużej na siebie czekać kazała sieć KFC. Pierwszy lokal powstał w Szczecinie w 1995 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcx939o

Podziel się opinią

Share
dcx939o
dcx939o