Trwa ładowanie...
d3ac6rw
d3ac6rw

mDM obniżył wyceny CEZ, Enei i Taurona, podtrzymał dotychczasowe rekomendacje

Warszawa, 10.10.2016 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego mBanku (mDM) obniżyli cenę docelową akcji CEZ do 436 CZK z 496,8 CZK Enei do 8,81 zł z 12,4 zł, a Taurona Polskiej Energii do 3,03 z 3,78 zł, podtrzymując wcześniej wydane rekomendacje, wynika z raportu datowanego na 4 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ac6rw

mDM rekomenduje "akumuluj" dla akcji CEZ, "trzymaj" dla Enei i "kupuj" dla Taurona.

Analitycy zwracają uwagę na perspektywę dużych inwestycji narzucanych przez Ministerstwo Energii polskim spółkom energetycznym, co tylko częściowo kompensowane jest planem wprowadzenia rynku mocy.

"W tych okolicznościach proponujemy strategię wyboru 'mniejszego zła' i przeważanie Tauronu i Energi kosztem PGE i Enei. Kluczowe kryteria tego podejścia to potencjał dalszego dociążania bilansu, momentum prowadzonych procesów inwestycyjnych, relatywna wycena na wskaźniku EV/EBITDA oraz oczekiwany profil inwestycyjny poszczególnych spółek w perspektywie 2020 roku. W przypadku CEZ utrzymujemy pozytywną rekomendację z uwagi na ekspozycję na rosnący rynek węgla i ponadprzeciętną zdolność dywidendową" - czytamy w raporcie.

(ISBnews)

d3ac6rw

Podziel się opinią

Share
d3ac6rw
d3ac6rw