Trwa ładowanie...

MEN a koronawirus. Resort edukacji wydał szczegółowe obostrzenia ws. higieny

MEN a koronawirus. Resort edukacji wydał instrukcje dla dyrektorów szkół związane z wirusem. W szkołach podstawowych i średnich odbywają się rozmowy z uczniami na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, wywieszanie są także instrukcje dot. mycia rąk.

MEN a koronawirus. Resort edukacji wydał szczegółowe obostrzenia ws. higienyŹródło: iStock.com
d21wcve

MEN a koronawirus. Resort edukacji wydał szczegółowe obostrzenia ws. higieny

Mimo iż koronawirus nie został jeszcze oficjalnie odnotowany na terenie Polski, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby w Europie, także w naszym kraju, wprowadzane są zapobiegawcze środki ostrożności.

Oglądaj: Koronawirus a rynek pracy. "Spadek obrotów, cięcia"

MEN przygotował tym samym zalecenia profilaktyczne dla szkół i przedszkoli w związku zachorowaniami na wirusa w Europie. Ministerstwo zwróciło uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej oraz pozostanie w domu ucznia lub nauczyciela w przypadku choroby. Zaapelowano także o odwołanie i nieorganizowanie wycieczek szkolnych do krajów, w których wykryty został koronawirus.

d21wcve

Resort edukacji nie wydał póki co zaleceń związanych z zamykaniem placówek oświatowych. Jednocześnie szkoły w obawie o możliwość zakażenia są w pewnych miejscach w Polsce zamykane. Przykładem jest Kołobrzeg, gdzie wystąpiło poważne podejrzenie, że koronawirus stwierdzony został u jednego z uczniów. Do czasu ostatecznych wyników szkoła pozostaje zamknięta.

Przypomnijmy, że koronawirus już dotyka polską gospodarkę. Ludzie ruszyli po maseczki, które zaczęły szybko zdrożeć. Zdaniem ekspertów, kwestią czasu jest to, gdy w górę pójdą również ceny żywności.

d21wcve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21wcve