Trwa ładowanie...
d4a03b1
IAR
monety

Mennica Polska jako jedyna posiada tę technologię. Bije monety także dla innych krajów

Mennica Polska świętuje w tym roku swoje 250-lecie. Znajduje się w pierwszej trójce najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mennica Polska jako jedyna posiada tę technologię. Bije monety także dla innych krajów
(PAP, Fot: PAP/Leszek Szymański)
d4a03b1

Wybija monety nie tylko dla Polski, ale również dla wielu krajów, między innymi dla Kolumbii, Dominikany i Kamerunu. Na 1050. rocznicę chrztu Polski wybiła dużą srebrną monetę w kształcie krzyża.

Mennica Polska produkuje między innymi monety obiegowe, okolicznościowe i medale. Jako jedyna posiada technologię zabezpieczania srebrnych monet przed korozją.

Siemowit Kalukiewicz, dyrektor produkcyjno-operacyjny, zapewnia, że Mennica w dalszym ciągu będzie produkować unikalne monety przy użyciu nowych technik.

d4a03b1

W maju w międzynarodowym konkursie numizmatycznym za najbardziej zaawansowaną technologicznie uznano wyprodukowaną przez Mennicę Polską srebrną monetę "Siedem Nowych Cudów Świata" w kształcie kuli.

Początki Mennicy Polskiej sięgają 1766 roku, kiedy to w ramach reformy monetarnej przeprowadzonej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zbudowano i otwarto mennicę przy ul. Bielańskiej w Warszawie.

d4a03b1

Podziel się opinią

Share

d4a03b1

d4a03b1