Trwa ładowanie...
d2y87ho

MF: Potrzeby pożyczkowe po zmianach w OFE będą niższe w '11 o 9 mld zł

MF szacuje, że potrzeby pożyczkowe brutto, po zmniejszeniu składki do OFE, będą niższe w 2011 r. o 9 mld zł - powiedział dziennikarzom dyrektor departamentu długu w MF, Piotr Marczak.

Share
d2y87ho

- Po marcu mamy sfinansowane 37 proc. całorocznych potrzeb pożyczkowych (definiowanych jako 167,5 mld zł, czyli bez uwzględnienia zmniejszenia transferów do OFE)
. Szacujemy, że potrzeby pożyczkowe brutto w br., po zmniejszeniu składki do OFE, będą niższe o ponad 9 mld zł. Wówczas stopień realizacji potrzeb pożyczkowych wyniósłby 39 proc. - powiedział.

MF podało również, że na koniec marca posiada środki o wartości ok. 26 mld zł.

Marczak komentując kwartalną podaż długu powiedział, że MF kontynuuje ograniczanie podaży długu.

- W kwietniowym planie kontynuujemy ograniczanie podaży obligacji i bonów skarbowych dostosowując ich poziom do stopnia realizacji potrzeb pożyczkowych, a strukturę do sytuacji rynkowej. Ograniczyliśmy w kwietniu liczbę przetargów obligacji i całkowicie zrezygnowaliśmy z oferowania długoterminowych obligacji stałoprocentowych. Nie będziemy również tych obligacji oferować na standardowych przetargach przez cały II kwartał - powiedział.

Marczak dodał, że w maju i czerwcu możliwa jest sprzedaż na przetargach obligacji BGK o wartości do 5 mld zł.

- Charakterystyka obligacji i ich ostateczna podaż uwarunkowana będzie sytuacją rynkową i płynnościową KFD - powiedział.

- Planujemy emisję obligacji nominowanych w USD w II kwartale. Termin i parametry oferty będą uzależnione od warunków rynkowych - powiedział.

d2y87ho
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y87ho
d2y87ho