Trwa ładowanie...
d4lmgvj
25-01-2016 17:13

MF utrzymało w lutym oprocentowanie obligacji detal. na poziomie ze stycznia

"W styczniu sprzedaż obligacji oszczędnościowych ponownie przekroczy 200 mln zł. Ze względu na duży wykup obligacji oszczędnościowych w lutym, w tym wykup emisji specjalnej - Grudniowej 14, przygotowaliśmy wyjątkową ofertę zamiany dla naszych dotychczasowych nabywców zamierzających kontynuować oszczędzanie. W ramach jednorazowej promocji w lutym cena zamiany obligacji została obniżona do 99,60 zł. Oznacza to, że zakup obligacji w drodze zamiany przynosi wyższy zysk. Najlepiej widać to na przykładzie obligacji dwuletnich z oprocentowaniem 2,0%, które kupione w zamianie po cenie 99,60 zł, przyniosą zysk w wysokości 2,20%. Obniżona cena zamiany dotyczy wszystkich obligacji. Pozostałe warunki naszej oferty nie ulegają zmianie" - powiedział Marczak, cytowany w komunikacie.

d4lmgvj
d4lmgvj

Warszawa, 25.01.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów postanowiło nie zmieniać w lutym br. oprocentowania serii obligacji skarbowych, ale obniżono cenę zamiany, poinformował dyrektor Departamentu Długu Publicznego w resorcie Piotr Marczak.
"W styczniu sprzedaż obligacji oszczędnościowych ponownie przekroczy 200 mln zł. Ze względu na duży wykup obligacji oszczędnościowych w lutym, w tym wykup emisji specjalnej - Grudniowej 14, przygotowaliśmy wyjątkową ofertę zamiany dla naszych dotychczasowych nabywców zamierzających kontynuować oszczędzanie. W ramach jednorazowej promocji w lutym cena zamiany obligacji została obniżona do 99,60 zł. Oznacza to, że zakup obligacji w drodze zamiany przynosi wyższy zysk. Najlepiej widać to na przykładzie obligacji dwuletnich z oprocentowaniem 2,0%, które kupione w zamianie po cenie 99,60 zł, przyniosą zysk w wysokości 2,20%. Obniżona cena zamiany dotyczy wszystkich obligacji. Pozostałe warunki naszej oferty nie ulegają zmianie" - powiedział Marczak, cytowany w komunikacie.

Oprocentowanie 2-letnich papierów skarbowych wynosi 2,0% w skali roku. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 2,10% dla 3-latek, 2,30% dla 4-latek oraz 2,50% dla 10-latek. W przypadku papierów o oprocentowaniu zmiennym także mnożnik i marże zostały utrzymane na tym samym poziomie.

Od 26 stycznia br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Od lutego 2013 roku wszystkie rodzaje obligacji skarbowych można zakupić w ramach konta IKE Obligacje.

Agentem emisji papierów skarbowych jest PKO Bank Polski i właśnie w placówkach tego banku oraz punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO BP można nabywać obligacje. Możliwy jest też zakup przez telefon i internet.

(ISBnews)

d4lmgvj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lmgvj