Trwa ładowanie...
d3migmw

MF utrzymało w sierpniu oprocentowanie obligacji detal. na poziomie z lipca

Warszawa, 25.07.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów postanowiło nie zmieniać w sierpniu br. oprocentowania serii obligacji skarbowych, poinformował resort.

Share
d3migmw

"W sierpniu klienci indywidualni będą nadal mogli kupić obligacje na niezmienionych warunkach, preferencyjnych w stosunku do obligacji hurtowych, np. oprocentowanie obligacji dwuletnich utrzymane zostanie na poziomie 2,0% podczas gdy rentowność analogicznych obligacji na rynku hurtowym wynosi ok. 1,66%" - powiedział wiceminister finansów Piotr Nowak, cytowany w komunikacie.

Oprocentowanie 2-letnich papierów skarbowych wynosi 2,0% w skali roku. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 2,1% dla 3-latek, 2,3% dla 4-latek oraz 2,5% dla 10-latek.

Dla papierów 3-letnich oprocentowanie wyliczane jest raz na 6 miesięcy w oparciu o wartość sześciomiesięcznej stopy procentowej, po której banki pożyczają sobie pieniądze. W przypadku obligacji 4-letnich oprocentowanie ulega zmianie co roku i jest wyliczane na podstawie sumy wskaźnika inflacji z ostatnich 12 miesięcy oraz marży - utrzymanej na poziomie 1,25%. Ten sam mechanizm, co dla 4-letnich, obowiązuje w przypadku obligacji 10-letnich. Dla papierów skarbowych o najdłuższym horyzoncie czasowym wyższa jest jednak wysokość marży, która wynosi 1,5%" - czytamy także.

Od 26 lipca br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany

Agentem emisji papierów skarbowych jest PKO Bank Polski i w placówkach tego banku oraz punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO BP można nabywać obligacje. Możliwy jest też zakup przez telefon i internet.

(ISBnews)

d3migmw

Podziel się opinią

Share
d3migmw
d3migmw