Trwa ładowanie...
fiskus
10-02-2014 16:10

MF: w styczniu 2014 r. podatnicy przesłali ponad 3 mln e-deklaracji

W styczniu 2014 r. podatnicy przesłali przez internet rekordową liczbę 3 mln 140 tys. 603 e-deklaracji podatkowych. To o 36 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - wynika z informacji resortu finansów.

MF: w styczniu 2014 r. podatnicy przesłali ponad 3 mln e-deklaracjiŹródło: Fotolia, fot: whitelook
d25hijo
d25hijo

Dla porównania w styczniu 2008 r. złożono 470 e-deklaracji, w styczniu 2009 r. - 57 tys. 21 dokumentów, w styczniu 2010 r. - 237 tys. 203 takie deklaracje, w styczniu 2011 r. 766 tys. 750, w styczniu 2012 r. - 1 mln 100 tys. 692 formularzy.

Według Ministerstwa Finansów najczęściej składanymi formularzami w styczniu tego roku były: PIT-11, PIT-28, PIT-37, PIT-4R oraz VAT-7.

"Składanie deklaracji podatkowych przez internet jest najtańszą, najszybszą i najwygodniejszą formą rozliczenia z urzędem skarbowym. Rosnąca popularność tego systemu wynika nie tylko z faktu, że z roku na rok staje się on coraz bardziej funkcjonalny. Duży wpływ na to zjawisko ma również fakt, że Polacy coraz powszechniej wykorzystują internet do załatwiania codziennych spraw" - oceniło MF w komunikacie.

d25hijo

Resort poinformował, że do końca stycznia z urzędem skarbowym rozliczali się m.in. podatnicy płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z działalności gospodarczej lub z tytułu umów najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze (PIT-28). Deklaracje składali także podatnicy opłacający podatek dochodowy w formie karty podatkowej (PIT-16A) oraz płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów osób duchownych (PIT-19A).

"Od tych podatników wpłynęło 202 tys. 596 dokumentów w wersji elektronicznej, co oznacza wzrost o prawie 68 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku" - wskazano w komunikacie.

d25hijo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25hijo

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj