Trwa ładowanie...
d4jfega
mfw
+1

MFW zajmie się wnioskiem Polski o zwiększenie i wydłużenie dostępu do FCL

Międzynarodowy Fundusz Walutowy w piątek zajmie się wnioskiem Polski o zwiększenie funduszy dostępnych w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) do 29 mld USD i wydłużenie dostępu do linii do dwóch lat - poinformowała PAP Katarzyna Zajdel-Kurowska, przedstawiciel Polski w MFW.

Share
d4jfega

Międzynarodowy Fundusz Walutowy w piątek zajmie się wnioskiem Polski o zwiększenie funduszy dostępnych w ramach elastycznej linii kredytowej (CFL) do 29 mld USD i wydłużenie dostępu do linii do dwóch lat - poinformowała PAP Katarzyna Zajdel-Kurowska, przedstawiciel Polski w MFW.

- Posiedzenie Rady MFW jest w piątek 21 stycznia o godzinie 10.00 czasu waszyngtońskiego (godzina 16.00 czasu polskiego - PAP) - powiedziała PAP Zajdel-Kurowska.

W grudniu Rada Wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego nieformalnie zatwierdziła przedłużenie Polsce Elastycznej Linii Kredytowej (FCL) i podniosła kwotę dostępnych środków do ok. 29 mld USD (19,2 mld SDR), zaś okres wykorzystania został wydłużony do dwóch lat.

d4jfega

Resort finansów poinformował wówczas, że podwyższenie kwoty wynika ze zmian w funkcjonowaniu Elastycznej Linii Kredytowej, które obowiązują od sierpnia 2010 roku, i z których Polska zdecydowała się skorzystać. MF podkreślił także, że Polska, tak jak w przypadku poprzednich dwóch linii, nie ma zamiaru wykorzystywać przyznanych środków, lecz traktuje je jako zabezpieczenie przed zewnętrznymi ryzykami gospodarczymi

W maju 2009 r. MFW zaakceptował jednoroczną umowę w ramach elastycznej linii kredytowej. Umowa wygasła 5 maja 2010 r., a została odnowiona 2 lipca 2010 r. Umowa, tak jak poprzednia, opiewa na 13,69 mld SDR, czyli ok. 20,43 mld dolarów.

d4jfega

Podziel się opinią

Share
d4jfega
d4jfega