Trwa ładowanie...

MG chce wsparcia dla inwestycji także w regionach o niskim bezrobociu

Chcemy objąć programem wspierania istotnych dla gospodarki inwestycji także
regiony o niskim bezrobociu - poinformował w środę PAP resort gospodarki. Wprowadzenie przez rząd
tej zmiany ma znaczenie m.in. dla Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie.

MG chce wsparcia dla inwestycji także w regionach o niskim bezrobociuŹródło: newspix.pl
d2dfed1
d2dfed1

Chcemy objąć programem wspierania istotnych dla gospodarki inwestycji także regiony o niskim bezrobociu - poinformował w środę PAP resort gospodarki. Wprowadzenie przez rząd tej zmiany ma znaczenie m.in. dla Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie.

Obecny ukraiński właściciel FSO, firma AwtoZAZ może podjąć decyzję ws. sprzedaży fabryki i jej gruntów w piątek 27 lipca. Na ten dzień przewidziana jest druga część walnego zgromadzenia akcjonariuszy FSO, przerwanego w czerwcu - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa spółki, Krystyna Danilczyk.

Rzeczniczka zastrzegła jednocześnie, że podjęcie decyzji może być odłożone w czasie, jeśli inwestor kanadyjski koncern Magna International, zainteresowany wznowieniem produkcji samochodów w FSO nie otrzyma jasnego sygnału od polskich władz, że możliwe jest ich wsparcie finansowe dla tej inwestycji.

Jak poinformowało w środę PAP Biuro Prasowe Ministerstwa Gospodarki, resort rozpoczął już prace nad zmianą "Programu Wspierania Inwestycji o Istotnym Znaczeniu dla Gospodarki Polskiej na lata 2011-2020".

d2dfed1

"Dokonanie zmiany przez Radę Ministrów pozwoli na udzielenie wsparcia dużej inwestycji strategicznej w sektorze priorytetowym, jakim jest m.in. motoryzacja, tworzącej kilka tysięcy nowych miejsc pracy w powiecie o niskiej stopie bezrobocia, np. w Warszawie" - poinformowała PAP Bogna Gudowska z biura prasowego MG.

Koncern, który chce na terenie FSO rozpocząć produkcję samochodów, ubiegał się o wsparcie składając zgłoszenie do Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Inwestor nie zakwalifikował się na listę i nie otrzymał dotacji - wyjaśniło MG. Pod koniec maja także resort finansów nie zgodził się na udzielenie inwestorowi ulg podatkowych poprzez utworzenie w Warszawie specjalnej strefie ekonomicznej.

Na sesji 5 lipca br. Rada Warszawy przyjęła uchwałę, zwalniającą z podatku od nieruchomości do grudnia 2013 r. inwestora w FSO. Warunkiem jest zainwestowanie co najmniej 100 mln euro i stworzenie co najmniej 1 tys. miejsc pracy na terenie FSO.

Należąca do ukraińskiego koncernu AwtoZAZ FSO zakończyła produkcję samochodów wiosną 2011 roku, niemal dokładnie 60 lat po jej uruchomieniu w 1951 r.

d2dfed1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dfed1