Trwa ładowanie...
daifsfu

MG: górnictwo łącznikiem pomiędzy Polską a Chinami (komunikat)

...

daifsfu
daifsfu

27.06. Warszawa - Ministerstwo Gospodarki informuje:

- Współpraca polsko-chińska w zakresie produkcji maszyn górniczych, w tym nasze inwestycje w Chinach, to dowód na duże znaczenie węgla dla gospodarek obu krajów - powiedziała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik 27 czerwca 2013 r. podczas seminarium poświęconemu tej tematyce w Jinanie, w Chinach. Organizatorem konferencji była Grupa Fasing S.A. oraz Shandong Energy Group Company.

Wiceminister Antoniszyn-Klik przypomniała, że kontakty handlowe polskich przedsiębiorstw górniczych z chińskimi kontrahentami mają wieloletnią tradycję. - Dobra znajomość rynku, fachowa wiedza i kompleksowe rozwiązania techniki górniczej sprawiły, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat Polska zyskała zaufanie chińskich producentów i stała się ważnym dostawcą maszyn i urządzeń górniczych - podkreśliła wiceszefowa resortu gospodarki.

Dodała, że polskie produkty technologiczne są obecne w kopalniach na całym świecie, bo spełniają restrykcyjne wymagania zagranicznych partnerów i odpowiadają światowym normom jakości. - Cieszymy się, że także chińskie górnictwo chce korzystać z naszej myśli inżynieryjnej i że rozwija się współpraca w tym zakresie pomiędzy naszymi krajami - podkreśliła.

daifsfu

W opinii wiceminister Antoniszyn-Klik, perspektywicznym obszarem polsko-chińskiej wymiany handlowej jest przede wszystkim wspólna produkcja i serwis maszyn górniczych, transfer technologii oraz wiedzy pomiędzy instytutami badawczymi i ośrodkami naukowymi. Podsekretarz stanu w MG wyraziła również nadzieję, że Chińska Republika Ludowa będzie jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych naszego kraju w tej dziedzinie.

Podczas wizyty w regionie wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik spotkała się również z przedstawicielami władz stolicy prowincji Jiangsu-Nankin oraz chińskimi przedsiębiorcami. - Jiangsu jest wiodącym partnerem handlowym i inwestycyjnym Polski. Jest też jedną z najlepiej rozwiniętych prowincji Chin - zaznaczyła wiceminister.

Wyraziła również uznanie dla wysokiego poziomu prac badawczo-rozwojowych realizowanych na terenie prowincji Jiangsu w branży IT/ICT, elektronicznej, energetyce odnawialnej, motoryzacji, inżynierii materiałowej, biotechnologii i farmacji. Doceniła także współpracę Jiangsu Association of Science and Technology (Stowarzyszenie ds. Nauki i technologii Prowincji Jingasu) z Izbą Zaawansowanych Technologii oraz Głównego Instytutu Górnictwa z Uniwersytetem Górniczym w Xuzhou.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

daifsfu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daifsfu