Trwa ładowanie...
d305jug

MG: Komitet Rady Ministrów zaakceptował Program Rozwoju Przedsiębiorstw (komunikat)

...

Share
d305jug

21.03. Warszawa - Ministerstwo Gospodarki informuje:

Komitet Rady Ministrów 20 marca 2014 r. przyjął projekt Programu Rozwoju Przedsiębiorstw do 2020 roku (PRP). Program tworzy system wsparcia przedsiębiorstw w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem ich innowacyjności. Zawiera kompleksowy katalog instrumentów pomocy na każdym etapie rozwoju firmy. Najwięcej uwagi poświęcono małym i średnim przedsiębiorstwom.

System wsparcia, zaproponowany przez Ministerstwo Gospodarki, obejmuje zarówno usuwanie barier i organizowanie przyjaznego środowiska dla przedsiębiorców, jak i działania podnoszące ich innowacyjność i konkurencyjność. Instrumenty wsparcia służą tworzeniu bardziej korzystnego otoczenia dla biznesu, podnoszeniu jakości kapitału ludzkiego dla innowacyjności, wzmacnianiu różnych form finansowanie B+R i innowacji, umacnianiu współpracy firm ze światem nauki, rozwojowi e-gopodarki i zrównoważonego rozwoju.

PRP jest programem wykonawczym do Strategii Innowacyjności i Efektywności Gospodarki "Dynamiczna Polska 2020" (SIEG). Dokument realizuje szereg celów SIEG, w tym główny czyli wysoce konkurencyjna gospodarka oparta na wiedzy i współpracy.

Program adresowany jest przede wszystkim do przedstawicieli administracji szczebla centralnego i jednostek jej podległych, a także do samorządów lokalnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d305jug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d305jug