Trwa ładowanie...
dxpwods

MG szacuje inflację we IX na poziomie ok. 4,1 proc. rdr; mdm ceny wzrosną o 0,2-0,3 proc.

11.10. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Gospodarki szacuje inflację we wrześniu na poziomie około 4,1 proc. rdr wobec 4,3 proc. w sierpniu. W ujęciu miesięczny ceny we wrześniu...

Share
dxpwods

11.10. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Gospodarki szacuje inflację we wrześniu na poziomie około 4,1 proc. rdr wobec 4,3 proc. w sierpniu. W ujęciu miesięczny ceny we wrześniu wzrosną o 0,2-0,3 proc. - ocenia dla PAP Aneta Piątkowska, dyrektor Departamentu Analiz i Prognoz w resorcie gospodarki.

"W przypadku wskaźnika inflacji oczekujemy spadku do około 4,1 proc. rdr. W układzie miesięcznym - wzrostu o około 0,2-0,3 proc. Sezonowy wzrost cen żywności nie powinien przekroczyć 1 proc. mdm. Także sezonowy wzrost cen odzieży i obuwia nie pozwoli na znaczący spadek wskaźnika" - powiedziała PAP Piątkowska.

"Spadku cen oczekujemy w rekreacji i kulturze. Największe źródło niepewności to ceny w transporcie (obserwacja cen ropy i kursu sugeruje wzrost mdm)" - dodała.

Ekonomiści ankietowani przez PAP spodziewają się, że we wrześniu roczny wskaźnik inflacji obniżył się do 4,2 proc. z 4,3 proc. odnotowanych w sierpniu.

W opinii ekonomistów we wrześniu ceny wzrosły mdm o 0,4 proc. (PAP)

bg/ jtt/

dxpwods
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxpwods
dxpwods