Trwa ładowanie...
d4gchpx

Midas liczy na pozyskanie prawa do częstotliwości do LTE inaczej niż w aukcji

Warszawa, 25.11.2014 (ISBnews) - Midas ocenia, że pozyskanie prawa do częstotliwości 800 MHz może nastąpić w inny sposób, aniżeli przez bezpośredni udział w aukcji, podała spółka.

Share
d4gchpx

"Po przeprowadzeniu wstępnych analiz, także przy udziale spółki Polkomtel, grupa Midas nie wzięła udziału w ogłoszonej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej aukcji na rezerwację częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz. W ocenie zarządu pozyskanie prawa do częstotliwości 800 MHz może nastąpić w inny sposób, aniżeli przez bezpośredni udział w aukcji" - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki podtrzymuje stanowisko w sprawie potrzeby aktualizacji strategii grupy Midas poprzez uwzględnienie w niej konieczności zaangażowania się grupy w "Projekt 800".

"'Projekt 800' rozumiany jest jako inwestycja w infrastrukturę związaną z szerokopasmowym mobilnym dostępem do internetu z wykorzystaniem częstotliwości 800 MHz i pozyskanie prawa do częstotliwości 800 MHz)" - napisano w komunikacie.

d4gchpx

"Zdaniem spółki zaangażowanie się przez grupę Midas w realizację 'Projektu 800' jest jak najbardziej możliwe bez udziału w aukcji. Obecnie prowadzone są szczegółowe prace nad aktualizacją strategii grupy Midas, w szczególności w zakresie modelu realizacji takiej strategii oraz ustalenia źródeł i form jej sfinansowania" - czytamy dalej.

Oferty wstępne w ramach aukcji na 19 rezerwacji częstotliwości do wykorzystania dla usług LTE złożyło sześć firm, w tym wszyscy czterej najwięksi operatorzy komórkowi, wynika z informacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Wczoraj minął termin składania ofert.

Oferty wstępne złożyły następujące podmioty:

  1. Orange Polska S.A.
  2. P4 sp. z o.o.
  3. Hubb Investments sp. z o.o.
  4. T-Mobile Polska S.A.
  5. Polkomtel sp. z o.o.
  6. NetNet sp. z o.o." W październiku UKE ogłosił aukcję na 19 rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 MHz, które posłużą do świadczenia oferty szybkiego internetu LTE.

Każda rezerwacja częstotliwości przeznaczona jest do świadczenia usług telekomunikacyjnych w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lub stałej na obszarze całego kraju. Każda rezerwacja będzie uprawniała do wykorzystywania częstotliwości przez okres 15 lat od dnia doręczenia decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości.

(ISBnews)

d4gchpx

Podziel się opinią

Share
d4gchpx
d4gchpx