Midas liczy na pozyskanie prawa do częstotliwości do LTE inaczej niż w aukcji
Warszawa, 25.11.2014 (ISBnews) - Midas ocenia, że pozyskanie prawa do częstotliwości 800 MHz może nastąpić w inny sposób, aniżeli przez bezpośredni udział w aukcji, podała spółka.
"Po przeprowadzeniu wstępnych analiz, także przy udziale spółki Polkomtel, grupa Midas nie wzięła udziału w ogłoszonej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej aukcji na rezerwację częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz. W ocenie zarządu pozyskanie prawa do częstotliwości 800 MHz może nastąpić w inny sposób, aniżeli przez bezpośredni udział w aukcji" - czytamy w komunikacie.
Zarząd spółki podtrzymuje stanowisko w sprawie potrzeby aktualizacji strategii grupy Midas poprzez uwzględnienie w niej konieczności zaangażowania się grupy w "Projekt 800".
"'Projekt 800' rozumiany jest jako inwestycja w infrastrukturę związaną z szerokopasmowym mobilnym dostępem do internetu z wykorzystaniem częstotliwości 800 MHz i pozyskanie prawa do częstotliwości 800 MHz)" - napisano w komunikacie.
"Zdaniem spółki zaangażowanie się przez grupę Midas w realizację 'Projektu 800' jest jak najbardziej możliwe bez udziału w aukcji. Obecnie prowadzone są szczegółowe prace nad aktualizacją strategii grupy Midas, w szczególności w zakresie modelu realizacji takiej strategii oraz ustalenia źródeł i form jej sfinansowania" - czytamy dalej.
Oferty wstępne w ramach aukcji na 19 rezerwacji częstotliwości do wykorzystania dla usług LTE złożyło sześć firm, w tym wszyscy czterej najwięksi operatorzy komórkowi, wynika z informacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Wczoraj minął termin składania ofert.
Oferty wstępne złożyły następujące podmioty:
- Orange Polska S.A.
- P4 sp. z o.o.
- Hubb Investments sp. z o.o.
- T-Mobile Polska S.A.
- Polkomtel sp. z o.o.
- NetNet sp. z o.o." W październiku UKE ogłosił aukcję na 19 rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 MHz, które posłużą do świadczenia oferty szybkiego internetu LTE.
Każda rezerwacja częstotliwości przeznaczona jest do świadczenia usług telekomunikacyjnych w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lub stałej na obszarze całego kraju. Każda rezerwacja będzie uprawniała do wykorzystywania częstotliwości przez okres 15 lat od dnia doręczenia decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości.
(ISBnews)