Trwa ładowanie...

Miedź i Krym

Wczorajsza sesja zakończyła się zauważalnym spadkiem indeksów, które zbliżyły się do minimów z poprzedniego poniedziałku. Po niższym otwarciu ceny akcji oscylowały w ograniczonym zakresie zmienności, z którego nastąpiło wyłamanie w dół w drugiej części sesji. W wyniku tego zamknięcie nastąpiło w rejonie dziennych minimów, co zapewnia negatywną wymowę sesji i zapowiada test wcześniejszych dołków. WIG-20 po niższym otwarciu odnotował wzrost do dziennego maksimum na 2429, ale wyższe poziomy zostały wykorzystane przez stronę podażową.

Miedź i KrymŹródło: Fotolia, fot: Andrey Machikhin
d1onwkp
d1onwkp

Zamknięcie nastąpiło na dziennym minimum, co sprawia, iż na dziennym wykresie pojawił się kolejny czarny korpus odzwierciedlający przewagę sprzedających. Najbliższe wsparcie dla indeksu znajduje się w zakresie 2388-2389, a jego przełamanie odczytam jako zapowiedź pogłębienia tendencji spadkowej. Kolejne wsparcia widziałbym w takim układzie na 2349 i 2334. W razie silniejszego spadku kolejny ważny pułap to 2279. Najbliższy opór wyznacza poziom 2412, a w razie jego pokonania będę oczekiwał na test 2437. Kolejne opory to 2442 i 2467,a w przypadku pokonania tego ostatniego poziomu będę oczekiwał na test 2477. Wczorajsza sesja ma negatywną wymowę, ale trzeba mieć na względzie, iŜ ostatnie ruchy, szczególnie spadkowe spowodowane są głównie obawami o dalszy rozwój wydarzeń na Ukrainie i na Krymie.

Doniesienia medialne sprawiają, iż wielu inwestorów woli zredukować zaangażowanie na rynku akcji i woli zachować większą wstrzemięźliwość przy składaniu zleceń kupna. Ewentualne przełamanie minimów z poprzedniego poniedziałku będzie miało negatywne implikacje dla prognozy w nieco dłuższej perspektywie, choć krótkoterminowo minima mogą stać się okazją do kupna w oczekiwaniu na nieco mocniejszą korektę wzrostową.

Tomasz Jerzyk

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/32924/140311_bp.pdf )

d1onwkp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1onwkp