Trwa ładowanie...

Mieszkanie dla Młodych w opinii internautów

Na początek z pozoru proste pytanie: do kogo należy władza w naszym kraju? Pewnie większość z Państwa odpowie: wiadomo, do Platformy Obywatelskiej. Oj, nie znają Państwo Konstytucji!

Share
Mieszkanie dla Młodych w opinii internautówŹródło: Flickr, fot: iamalive
d29kmmv

Cytuję więc stosowny zapis ustawy zasadniczej:

Art. 4

  1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
d29kmmv

A Naród - według definicji zamieszczonej na samym początku Konstytucji – to wszyscy obywatele Rzeczypospolitej.

Z Preambuły Konstytucji RP dowiadujemy się także, że prawa ustanowione przez ten akt, oparte są na (kolejny cytat):

„poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym” (…)

Jak wprost wynika z tytułu publikacji, mowa będzie tu o ustawie Mieszkanie dla Młodych. Nasi parlamentarzyści sporo się wypowiadają na temat, jak bardzo się starali, aby uszczęśliwić tym programem młodych Polaków. A może właśnie tym ostatnim oddajmy głos? Wszak dialog społeczny jest w tym wypadku konieczny, o ile rzecz jasna, nasi posłowie poważnie traktują Konstytucję...

d29kmmv

Przeanalizowałem 7 artykułów na temat ustawy Mieszkanie dla Młodych, które ukazały się w okresie X-XI 2013 na portalach WP i Interia. Jak Państwo sądzą, jak liczna jest grupa przeciwników tej ustawy wśród czytelników tych publikacji? Blisko 94%!

Poniżej szczegółowe dane.

(fot. ONS.pl)
Źródło: (fot. ONS.pl)

Jakie możemy na tej podstawie wyciągnąć wnioski?

d29kmmv

Nasi rodacy, także ci, do których adresowana jest ustawa, niemal jednogłośnie opowiedzieli się przeciwko jej wprowadzeniu.

Mając na względzie, w jaki sposób powstała powyższa statystyka – jest to z pewnością grupa reprezentatywna. Internauci portali Interia.pl i WP.pl, zorientowani w zagadnieniach ekonomicznych – to najczęściej ludzie młodzi (w przeciwieństwie do twórców ustawy nie ustalam tu konkretnej daty urodzenia), nieźle wykształceni, mieszkańcy miast.

Czy można – w demokratycznym kraju - zlekceważyć opinię tych osób, dla których ustawa ta miała być dobrodziejstwem? Jak widać – można. Mamy tu jednak kolejny zarzut niekonstytucyjności tego aktu prawnego: z pewnością nie były przeprowadzone wiarygodne badania rynku, czyli wymagany w Konstytucji – dialog społeczny.

Jest to jednocześnie niezbity dowód, jak mądrym narodem są nasi rodacy – młodzi Polacy nie chcą brać z budżetu tak hojnych prezentów. Widzą, bowiem, jakim bezsensownym aktem prawnym jest ustawa MdM oraz jakie mogą być konsekwencje tego programu.

d29kmmv

Poczytajmy co sądzą internauci na temat ustawy Mieszkanie dla Młodych. Oto najciekawsze wypowiedzi wybrane spośród … ponad 2000 komentarzy zamieszczonych pod tekstami z WP na temat ustawy MdM.

WP.pl. 2013-10-23

„Nie będzie dopłat do kredytów? MdM może być niekonstytucyjne!”

~krak

mam 39 lat i nie mam wlasnego mieszkania. jestem mlody czy stary? czemu panstwo robi rownych i rowniejszych? (…)

~ABCD

(…). Dopłaty spowodują wzrost cen. Zarobi deweloper. Czyli pieniądze z budżetu pójdą do dewelopera. Więc dopłata realnie nic nie da albo da 10-20 tys. Skoro kogoś stać na kredyt to ma prace i bez 10 tys. dopłaty się obejdzie spokojnie, a za 3,5 mld lepiej faktycznie pobudować lokale socjalne bo to jest duży problem w wielu miastach. Zarobią firmy budowlane na budowie, ale nie będzie wzrostu cen, a mieszkania trafią do najbardziej potrzebujących.

d29kmmv

~wiracha

Ja nie rozumiem jednego.... A dlaczego to niby rząd ma dopłacać z podatków ludzi do zakupu mieszkań? Mieszkanie to taki sam towar jak każdy inny. A to ze jest trochę droższy to dlatego kupuje się go na kredyt na 20-30 lat. (…)

~eni

Hajnówka, woj. podlaskie: przez całe 24 lata tej tzw. demokracji w mieście nie powstał ANI JEDEN blok mieszkalny. W latach 1975-1989 powstało tych bloków osiemdziesiąt! (…)

d29kmmv

~To wiemy.

Po roku 1989r. nasi włodarze produkują tylko i wyłącznie same gnioty prawne godzące w interes Polski i Polaków.

~Patriota

MDM - MIESZKANIA DLA MŁODYCH starzy do piachu !!!. Zaczynałem dorosłe życie w 1988 roku z mojej pensji w państwowym przedsiębiorstwie mogłem co najwyżej wynająć skromny pokój z dostępem do łazienki i kuch. Na opłaty, życie itd. już nie starczało. Wtedy byłoby jeszcze przydziały mieszkań przez związki zawodowe w zakładach. Jak usłyszałem zarówno w branżowych jak i w solidarności identyczną odpowiedź że żeby zostać wpisany na listę to trzeba najpierw się ożenić i narobić dzieci a potem dopiero rozpatrzą mój wniosek to miałem dość. Pracując za równowartość kilku dolarów miesięcznie i dorabiając drugie tyle po godzinach trudno było liczyć na kupno własnościowego mieszkania. Pięć lat stażu też zrobiło swoje, a teraz wszędzie słyszę że już jestem za stary. Nie jestem za stary na płacenie ZUS-u i danin dla Rostowskiego ale za stary na możliwość ułożenia sobie swojego życia. Tu będziecie tylko murzynami płacącymi kolejno wymyślane przez polityków podatki i daniny. Zatem moja rada dla młody jedzcie w świat szukać
swojego szczęścia i godziwego życia to nie jest kraj dla zwykłych ludzi to kraj dla polityków i celebrytów. Ja już jestem za stary zatem zostanę może zgaszę za wami światło.

~jhg

bubel jakich mało. Biedni mają finansować bogatym i wybranym. Mam 26 lat, całe życie zbieram na pierwszą ratę... i teraz mam z moich podatków finansowac 20lataka który dostał od rodziców na pierwszyą wpłate???

~Vesamir

W moim miejscu zamieszkania - Nakło nad Notecią - nie wybudowano ani jednego bloku mieszkalnego w ciągu ostatnich 10 lat. Jaka jest szansa, że po wejściu ustawy będzie można kupić mieszkanie na rynku pierwotnym i skorzystać z dofinansowania? Proszę się nie fatygować - znam odpowiedź.

~Wasyl

Przecież od początku gdy mówiono o tej ustawie większość ekspertów wprost mówiła o tych mankamentach. Wszyscy o tym wiedzieli jedynie PO z uporem maniaka twierdziła że jest OK. Jasnym było od początku że to tylko gra PO. Niby że coś robią dla młodych, niby dla polskiej gospodarki.(…)

~Legtom

Polakom nie potrzeba RYB tylko WĘDKI wtedy sobie zarobią na te mieszkanie i nie beda skamsać o dopłaty.

~apollo

Spoko. U nas dyskryminacja to rzecz już normalna. Konstytucja sobie a prawo sobie. Przykład....mundurówka. Wszyscy do 67 oprócz nich. Jak się to ma do konstytucji?

~fda

"Mieszkanie dla Młodych i bogatych" - pieniądze dla dewelopera. Za pieniądze podatników.

~olga

(…) MdM do likwidacji. Tylko budowa mieszkań socjalnych i komunalnych zmieni Polskę na lepsze.

~Dziadek

Dodatkowo, dlaczego dopłaty dotyczą kredytów. Dlaczego nie dofinansowywać każdego niezależnie w jakiej formie zapłaci za mieszkanie. To znowu sposoring banków, tak jak poprzedni program mieszkaniowy i tak jak dopłaty do solarów - dopłata tak ale jak weźmiesz kredyt. Skoro stawiamy na pozyskiwanie energii a inwestycja w solary to kilkadziesiąt tysięcy złotych (20..40) to czemu nie ma dopłaty jak inwestor pokryje ją z własnych środków. Dziś specjalnie bierze kredyt choć nie musi i przymusowo dzieli się z bankiem dopłata rządową.

~karolina

Nie ma sensu brać udziału w tym cyrku, bo ceny mieszkań z rynku pierwotnego znacznie wzrosną i "zjedzą" ten dopłacony procent. Wyjdzie na to, że taniej by było zostawić wszystko tak jak jest (…)

~ewa

Dlaczego poslowie za nagminne uchwalanie bubli prawnych nie ponosza odpowiedzialnosci karnej. Kazdy sie moze pomylic to prawda, ale zwykly czlowiek ponosi od razu konsekwencje za to, a posel to swieta krowa?

~T.

Nie potrzebuję żadnych dopłat, żadnych łask. Potrzebuję jedynie godziwej pracy.

~;p;p;p

A po co w ogóle jakikolwiek program dopłat! Przestańcie wprowadzać idiotyczne programy i sztucznie podkręcać ceny, to rynek te ceny sam zweryfikuje do normalnych poziomów.

~obywatel RP

Jeśli ten program MDM ruszy w oparciu o powstaly bubel prawny sprzeczny z konnstytucja to: 1. Zaczene drukowac konstytucje na papierze toaletowym (…) 2. Papier toaletowy nazwe swejmowy lub senatorski a dodatkowo znajda sie na nim zdjecia wszyskich politykow ktorzy glosowali za lacznie ze zdjeciem prezydenta 3. bede go rozdawac znajomym za darmo jako prezent od Państwa.

~Dziadek Mróz

Brawo. Cała podstawowa prawda - To jest na pewno nierównośc. Jak człowiek cos w końcu wypracuje i stac by go bylo na swoje male mieszkanie i kredyt to jest za stary na to. Kółko sie zamyka. Zastanawiam sie czy jesli sie nie dorobisz do 35 roku zycia to potem jestes za stary na wsparcie. A na emeryture to nalepiej isc po 70 siatce lub 80 tce , bo jestes " za młody". (…)

~bibi

(…)Sześć lat wystarczyło,by rozwalić całe prawodawstwo i zrobić bałagan prawny w Polsce. A może to o to (…) chodziło?

~olo

transfer publicznej kasy do banków

WP.pl. 2013-10-31

„Prezydent podpisał ustawę Mieszkanie dla Młodych”

~DE-WE-LO-PER

i wszyscy razem !!!DZIę-KU-JE-MY!!!

~mmm

A ja nie życzę sobie, żeby płacone przeze mnie podatki były trwonione na finansowanie komuś zakupu mieszkania. Chcesz mieć nowiutkie mieszkanko to zarób na nie albo weź kredyt i go spłacaj jak większość obywateli. A ograniczenie wieku do 35 lat to jawna dyskryminacja i to rozważałabym wystąpienie do Rzecznika Praw Obywatelskich aby skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności przepisów z konstytucją. Wszyscy mamy zagwarantowaną przynajmniej w Konstytucji równość wobec prawa , a tu tej równości nie ma. Dlaczego Ci do 35 lat mogą korzystać z przywilejów a 36 latek już nie ? Jak nasz rząd taki bogaty to niech z własnej kieszeni finansuje zakup mieszkań , a nie sięga do kieszeni podatników. Przy takiej rozrzutności nie dziwi mnie wysokość dziury budżetowej. (…)

~UTOPIONY

KREDYT?? POMYŚL 2 X !! JA NIE POMYŚLAŁEM !! W 2008 roku zarabiając po około 6.000 miesięcznie wraz z dopiero poślubioną żoną - zarabiała 2.200, postanowiliśmy kupić mieszkanie w pod szczecińskiej miejscowości za 420.000. Wzięliśmy kredyt w kwocie 360.000 i .... staliśmy się "właścicielami" mieszkania o pow. 66 m2. przyszedł rok 2010, straciłem pracę a dzisiaj zadłużenie na naszym koncie to 780.000 złoty i rośnie po około 80.000 rocznie z tyt. odsetek. Bank stał się właścicielem mieszkania, ja wróciłem do rodziców podobnie jak - była już, żona. ŻYCZĘ ROZSĄDKU !!

kaskaoutlet

Panie Prezydencie - jak Pan wspiera rodziny wielodzietne, skoro urzędnicy chcą odebrać matce 4 z 8 dzieci, bo jest za biedna? Ja nie mam jeszcze dziecka bo się boję, że komornik zlicytuje mi dom, bo pomyli mnie z jakimś dłużnikiem, a polskie prawo nie pozwala w takich przypadkach na cofnięcie licytacji ? Dlaczego po urlopie macierzyńskim moje koleżanki nie mają pracy - gdzie jest ta ochrona ??

~skoczek

Tłumaczę tytuł: Dopłacisz komuś do mieszkania!

~sprawiedliwy

PO PO-maga tylko ludziom bogatym a nie biednym ja mam 36 lat zone trójke dzieci jestem na zasiłku dla bezrobotnych zona tez i tułamy się PO-stancjach. dotacji juz nie dostanę bo przekroczyłem wiek, a ja myślałem ze wszyscy traktowani są na równi bez względu na wiek !!! Zeby zyło się lepiej tylko komu ???

~jakczytacustawy

cytat z artykułu.. "Ustawa zakłada pomoc państwa młodym osobom w zakupie pierwszego mieszkania lub domu z rynku pierwotnego. ..". ODP: Po pierwsze pomoc nie młodym, a lichwie (bankom & deweloperom). po drugie: "pomoc państwa" w rozumieniu wszystkich obywateli płacących podatki a nie władzy. Zatem zdanie powinno brzmieć:Ustawa zakłada (za pieniądze wszystkich podatników w Polsce) pomoc (na bardzo korzystnych warunkach) bankom i deweloperom w przypadku udanych sprzedaży mieszkań zadłużającym się na dziesięciolecia młodym osobom.

~samosia2

Kurde...rząd buczy, że nie ma na emerytury! nie ma na leki refundowane! Nie ma na badania....A będzie dopłacał do kupna mieszkań? Jacy to znajomi tych z rządu są dowloperami ? - Przecież ziomalom trzeba pomóc sprzedać mieszkania co? S K A N D A L!

~wuwu

No to cieszy się mój znajomy deweloper, bo ma kilkadziesiąt mieszkań do sprzedania. Ja też chcę sprzedać swoje używane. Będę musiał sprzedać taniej. Szkoda, że nie mogę mu dać do ręki tych kilkunastu tysięcy. Pewnie by się ucieszył. I miałbym nowego, dobrze sytuowanego przyjaciela.

~stary

Kolejna ustawa pod kolesi. Młodzi ludzie z reguły nie mają zbyt wiele kasy, więc mieszkania z rynku wtórnego są dla nich o wiele atrakcyjniejsze. Dobrotliwy prezydent podpisał więc kolejną ustawę, która nabije kabzę kolesiom, a młodym potrzebującym ludziom pokazał gest Kozakiewicza. (…)

~Auuuu !

Prezydent to sie cos za bardzo martwi o banki .

~aaaaaaaa

Wychodzi na to ze ja musze odbierac swoim dzieciom wyzywienie i placic pelna rate kredytu dodatkowo posrednio przez podatki doplacam innym do mieszkania. Idiotyzm tego kraju nie zna granic. Program ten spowoduje koniec spadkow cen mieszkan

~mjm

To ja zarabiając minimum mam dopłacać do mieszkania synowi prezesa banku ?

~ede

Rząd do niczego nie dopłaci. Rząd nie ma i nie zarabia żadnych pieniędzy. Dopłaci P O D A T N I K, czyli między innymi samotna matka 3 dzieci sprzątająca 12 godzin dziennie za 1350 zł na rękę miesięcznie której ten RZĄD zabiera drugie 1350 zł na podatki zusy i inne brednie. To ona dopłaci tym których stać na kupno mieszkania za 400 000 zł. (…) A samotna matka 3 dzieci cały czas myśli z czego ma wyżyć za 1350 zł miesięcznie. Bo 2 1350 zł rząd jej zabrał i wydaje na pensje 5 milinów urzędników, emerytury 35 letnich policjantów i emerytury 49 letnich nauczycieli. Ludzie rząd nie ma żadnych pieniędzy to są W A S Z E pieniądze.

~ToTyle

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę Mieszkanie dla Młodych - poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe Kancelarii Prezydenta. Ustawa zakłada pomoc państwa dla developerów i zagranicznych banków.

~LOGIK

Prezydent przykłada rękę do DYSKRYMINACJI JEDNYCH OBYWATELI KOSZTEM POZOSTAŁYCH. TO NIC INNEGO JAK NOWA WERSJA USTAW NORYMBERSKICH DZIELĄCA LUDZI NA ARYJCZYKÓW I BYDŁO ROBOCZE. (…)

~takitam

mnie do mieszkania nikt nie dopłacał! za wszystko zapłaciłem ciężką harówą płacąc podatki i inne zobowiązania więc nie chcę być bardziej okradany niż muszę! tym bardziej że nikt nie pyta się o zdanie.

~Tomasz R.

No i niech teraz ktoś mi udowodni, że to nie jest dyskryminacja ze względu na wiek.

~mi

(…) Zarabiamy z mężem około 5 tyś. Niby dobrze, zwłaszcza, że z 3 dzieci nie możemy pracować dniami i nocami. W każdym razie dzieci, wynajem mieszkania, i inne niezbędne opłaty pochłaniają praktycznie wszystko. Odkładamy coś ale zawsze coś tam się zdarzy, a to utrata pracy a to inne życiowe wypadki i nie ma szans na nazbieranie jakiejś kasy. Nie stać nas na nowe mieszkanie, nawet z dofinansowaniem. Cóż, teraz dopłacimy tym bogatszym, bezdzietnym by oni kupili swoje mieszkanka i by ceny na rynku jeszcze wzrosły.

~Darek

I ja mam szanować takie państwo ? Mam 37 lat i małe dziecko z którym się poniewieram na wynajętych bo nie stać mnie na kupno a pracuję od 19 lat i cały czas płacę podatki ,wychodzi że płacę na trwonienie i pomoc innym a mi kto pomoże ? Oszczać takie państwo ,to bagno w którym się żyje wybranym a reszta może zdechnąć !!

~dyd

a co z dofinansowaneim do osob kupujacych za gotówke czemu mam byc poszkodowany?

~33 LATEK

moja pensja 1400 netto, zero szans na kredyt bo JESTEM ZA BIEDNY,ALE NA SPONSORING DLA TYCH CO MAJĄ SIĘ NADAJĘ.(…)

~diablinadali72

"Zapomnieli" do młodych dopisać bogatych....tak naprawdę najpierw trzeba mieć zdolność kredytową....ciekawe jakim cudem skoro ogromna ilość młodych ludzi wcale nie ma pracy, a jak już to zarabia grosze mając przy okazji umowę smieciową.(...) Za te pieniądze przeznaczone na program można było wybudować kilkadziesiąt tys. mieszkań na wynajem. Ale po co skoro można zasponsorować bogatych...

~Jan Kowalski

Panu Prezydentowi serdecznie dziękujemy za kolejne "ulgi" i "promocje" dla młodych na papierze, tylko kogo na to będzie stać, jak: 1-pracy nie ma, 2-mieszkania są nie dla wszystkich, bo jak ktoś ma 36 lat to jest "WYKLUCZONY", 3-każecie młodym robić, cyt: trzecie dziecko, ale jednocześnie brakuje socjalu do wychowania jednego dziecka, często jest tak, ze młodzi sami nie mają za co żyć ! TEŻ MI WIELKA PROMOCJA DLA MŁODYCH !!!!! WSTYD i ŻENADA !!! (…)

~Ziemowit.

Oj śmierdzi ta kiełbasa przed wyborcza, a ponadto jak to u nas jest zawsze są równi i równiejsi, należy się zastanowić czy rzeczywiście jesteśmy dla tego pana w pełni prawnymi Polakami.

WP.pl. 2013-11-08

„3,5 mld zł dla najbogatszych Polaków.”

~Konstytucjonalista

Żałosne. Młodą rodziną jesteśmy od dwóch prawie lat. Ona przed 40, ja już po. Mamy dwoje dzieci. Z naszych zarobków nie da sie nic oszcżędzić, a wkrótce żona przez ciąże straci pracę i znalezienie nowej nie będzie łatwe. Z oszczędności starych chcemy kupić mieszkanie i nas wsparcie nie obejmie ? Rozumiem zatem, że to wsparcie dla rodzin dyskryminuje (np. z uwagi na wiek, vide Konstytucja) jednych, a czyni beneficjentami "swoich" ? Po to ta ustawa, by swoim dobrze zrobić ? Ustawa dyskryminuje, więc łamie przepisy ustawy zasadniczej. My nie mamy bogatych rodziców.

~miejsce pod mostem

to po to moja córka pracuje za 1200 zł - żeby ktoś inny zarabiający więcej i będący wiarygodny dla banku mógł zaciągnąć kredyt hipoteczny i jeszcze dostać od państwa kasę ? ludzie ! a gdzie ma mieszkać moja córka? (…)

~loki

90% Polakow nie stać na kredyt, a gdzie dopiero młodych!!!!

~polka

dajcie nam GODNĄ i UCZCIWĄ zapłatę za naszą pracę, a żadne dotacje nie będa potrzebne !

~mika

Matko Boska Módl Się Za Nami Wszystkimi. To jest jakiś koszmar, ktoś mądry mógłby wreszcie zacząć w tym kraju swoją politykę, z kim my mamy do czynienia?. Jak by musieli żyć za 1500 zł miesięcznie mimo skończonych fakultetów, bo nie ma pracy bez kolesiostwa, to inaczej może by na to wszystko patrzyli. To musi w końcu się coś wydarzyć bo tak dłużej ludzie normalni nie mogą egzystować. (…)

~Pyzdra

nasz "prezydent" to taki Janosik XXI wieku. Odbiera biednym i daje bogatym. Na pohybel !

~podatnik

Proszę zmienić nazwę tego programu. Tu nie chodzi o mieszkanie dla młodych tylko o wspomaganie banków a przede wszystkim deweloperów. Każda ingerencja państwa w rynek nieruchomości wpływa na poziom cen. Państwo dopłaca, deweloperowi schodzi towar, jest popyt przy niezmienionej podaży (bo proces inwestycyjny trwa długo) musi wzrosnąć cena. Tym bardzie że program wyklucza ludzi z miast powiatowych bo tam deweloperka istnieje w formie szczątkowej. Brawo rząd, brawo prezydent. Powiększacie państwo w dalszym ciągu dziurę budżetową. Wycofanie programu Rodzina na Swoim spowodowało spadek cen mieszkań w większości miast w Polsce. Teraz ceny wrócą do wysokich poziomów a beneficjenci wydłuża okres ubezwłasnowolnienia kredytowego.

~Prezes

Kolejny bubel prawny wymyślony przez naszych ustawodawców. Po pierwsze błędem jest pomijanie rynku wtórnego, który często jest bardziej opłacalny dla potencjalnego kupującego, po 2 te dramatycznie odrealnione kwoty współczynnika za m2. Mieszkam w powiecie sąsiadującym z Warszawą, min. cena m2 mieszkania z rynku pierwotnego 4000 zł, limit państwa niecałe 3400 zł. To jakim cudem ja mam dostać tą dopłatę, jeżeli ktoś nie mający zielonego pojęcia o tym co robi ustala takie kwoty. Ten kraj jest dla ludzi bogatych i kombinatorów, bo uczciwą pracą to można się w nim garba i nerwicy dorobić. Tyle z perspektywy młodego Polaka. Pozdrawiam

~qwertyuiop

co mi po tym że rząd dopłaca do mieszkań jak nie mam umowy na stałe i zdolności kredytowej?

~Peter

jak dla mnie "bomba" .. nakręcamy bańkę mieszkaniowa która była jedna z głównych przyczyna kryzysu finansowego w 2008 ( w USA) i wprowadzamy ustawę dyskryminacja ze względu na wiek . pytanie dlaczego WSZYSCY starsi podatnicy , Ci w wieku 36+ maja sponsorować tych poniżej 36 w zakupie mieszkania ???

~rb

To 3,5 mld dla developerów!!!

~Mira

Niech sie wreszcie ktos zastanowi , gdzie maja mieszkać ci młodzi , ktorzy zarabiaja po 1300zł , czy w końcu ktos sie tym zainteresuje ? Dlaczego nie mozna budować mieszkań, które można wynajmowac po dogodnej cenie do śmierci? Czy dawne Spółdzielnie mieszkaniowe były czymś złym ? (…)

~Polak

(…) To jest dyskryminacja z powodu wieku (40 lat) to nowoczesny faszyzm. Tak jak Hitler dyskryminował Żydów z powodu wyznania tak Komorowski dyskryminuje z powodu wieku (tak jak słynna rampa w Auschwitz-Birkenau - na lewo ci państwowymi przywilejami (35 lat) a na prawo gorsza bo starsza klasa 40 letnia niech sobie radzą sami. TO NIE JEST MÓJ PREZYDENT(…).

~yeti

Następna ustawa na zamówienie. Kogo tu obchodzą młode małżeństwa! Trzeba pomóc developerom którzy wtopili kasę w na razie niesprzedawalne nieruchomości. A ci z niewielkimi pieniędzmi niech sobie wykopią ziemiankę. Tanio ciepło i ekologicznie.

~bolo

Ale się uśmiałem : ))
))
_ Brak mieszkań jest uznawany za jedną z istotnych przyczyn niskiego poziomu dzietności polskich rodzin - podała strona internetowa prezydent.pl Tylko za co te mieszkania utrzymają te rodziny ,zarabiając po 1600zł na rękę : ))
))
))
) (…)

~Majka

a ja jestem ciekawa jak pan prezydent wyobraza sobie wziecie kredytu hipotecznego przez czlowieka do 35 roku zycia jak wiekszosc pracuje na umowie smieciowek wiec juz sie nie kwalifikuje a nawet jak ma umowe to na najnizsza krajowa czyli 1500???to moze mi ktos wyjasni jak z takich pieniedzy mozna odlozyc albo wziac kredyt??? Czyli znowu tylko dla bogatych ???

~bezmieszkania

kolejne przykłady dzielenia Polaków na lepszych-majętnych i gorszych-biednych...

~Maveti

Zawsze pospólstwo placilo rachunki za bogatych. Dziekujemy Prezydentku :(

~Tylko JKM

Każda interwencja państwa na rynku niesie określoną jego reakcję. Dopłaty do kredytów spowodują wzrost cen mieszkań na rynku pierwotny. Dopłatę skonsumuję deweloper i bank. Młodzi nie zobaczą z tego nawet złotówki. A kto za to płaci? Pan płaci, Pani płaci ........

~webaske

(…). Moim zdaniem nie powinno być jednak żadnych dopłat do mieszkań a prezydent powinien zrobić wszystko aby raczej zapewnić miejsce godnej pracy. Godnej bo 1200 zł to jest praca niewolnicza a nie godna. No cóż w naszym państwie zawsze wszystko robi się na odwrót.

~Ozjasz

Trochę śmieszne jest to, że mnie nie stać nawet na kredyt mieszkaniowy a dopłacam do kredytów innych.

~płatnik

Fajnie się rozdaje cudze, prawda ?

~polka

prezydent okazał się być prezydentem NIE wszystkich polaków ! niestety !

~Ruppert

Szanowni rodacy! Wprowadzony po roku 1989 w III RP neoliberalizm polega na pozbawieniu społeczeństwa uprawnień, które nabyło w "przeklętym PRL -u". Systematycznie pozbawia się nas miejsc pracy, opieki zdrowotnej, zmniejsza zasiłki, wypłaty z ubezpieczenia, emerytury i renty. Ten ustrój nakierowany jest na wyniszczenie biedaków kosztem klasy dorobkiewiczów i urządzonych dzięki Solidarności cwaniaków! Jak długo wytrzymamy??

~rozczarowana

Po prostu świetnie, a co mają powiedzieć Ci którzy mają ukończone 35 lat, nie zarabiają za wiele i nie maja własnego M. To jakaś dyskryminacja !!!!! Mam 34 lata, mąż 36 i dwójkę małych dzieci. Mieszkanie wynajmujemy bo nie stać nas na własne. Za mało zarabiamy i nie jesteśmy wiarygodni dla banku by otrzymać kredyt. Na komunalne się nie łapiemy (tu z kolei za bogaci jesteśmy) a w mieszkaniu w którym przebywamy jest więcej niż 5m2 na osobę, do tego ciepła woda, łazienka......itd (to są kryteria do takich mieszkań u nas w mieście). Czyli co? tak jak ktoś tu napisał pozostało "pod most". I proszę mi tu nie pisać, że trzeba było się uczyć, bo mamy oboje studia skończone. Z pomocy Państwa nie korzystamy i staramy się sami wychowywać swoje dzieci. Niestety zarobki ,a mieszkamy na Podlasiu czyli tak zwana Polska B są kiepskie. I choćby człowiek nie wiem jak się starał pewnych rzeczy nie przeskoczy. Z pracą jest kiepsko więc się człowiek trzyma tego co ma. Żyć jakoś trzeba tym bardziej że są dzieci. Rząd tylko
pierniczy o ich posiadaniu a tak naprawdę nie robi nic by ludzie chcieli je mieć. Becikowe czy dodatkowy urlop macierzyński niczego nie załatwi. Moje najmłodsze dziecko ma 6 miesięcy i mimo, że się łapię na dodatkowy macierzyński to z niego nie skorzystam bo nie będę miała w pracy do czego wracać. Poza tym 60% pensji to dla nas głodówka. W danej chwili jestem przekonanie że gdyby nie dzieci to mielibyśmy własne M (dochody liczone byłyby dla 2 osób a nie dla 4 ). Tylko dlaczego Polska rodzina ma wybierać albo dzieci albo mieszkanie. Jeśli Państwo oferuje pomoc to powinna być ona dostępna dla wszystkich a nie dla wybrańców. Konkluzja jest prosta: trzeba opuścić ten kraj co się "Irlandią" zowie.

Przytoczone wypowiedzi w pełni potwierdzają niezgodność treści ustawy Mieszkanie dla Młodych z Konstytucją RP: oczywiste jest, że mamy tu do czynienia z dyskryminacją ze względu na wiek, stopień zamożności oraz miejsce zamieszkania.

Na koniec pozwolę sobie więc wyjść z propozycją do Narodu Polskiego: skoro nasi parlamentarzyści specjalnie się nie przejmują zapisami ustawy zasadniczej, może idźmy za ich przykładem? Proponuję odpuścić sobie obowiązki wynikające z Art.84. Cytuję:

Art. 84 Każdy jest obowiązany do ponoszenia ciężarów i świadczeń publicznych, w tym podatków, określonych w ustawie.

To co, Szanowni Internauci, darujemy sobie – solidarnie - te zobowiązania? Kto jest za?

Krzysztof Oppenheim

Nieruchomości Boża Krówka

d29kmmv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29kmmv
d29kmmv