Trwa ładowanie...
d1oxgpy

Millennium DM podnosi rekomendację Dom Development do "akumuluj"

13.03. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 7 marca, podnieśli rekomendację Dom Development do "akumuluj" z "neutralnie", a cenę docelową jednej akcji spółki...

Share
d1oxgpy

13.03. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 7 marca, podnieśli rekomendację Dom Development (Zobacz notowania spółki ») do "akumuluj" z "neutralnie", a cenę docelową jednej akcji spółki podwyższyli do 56,5 zł z 48,8 zł.

Raport wydano przy kursie 50,6 zł. W czwartek, kilka minut po stracie notowań, wynosi on 50,5 zł.

"Ostatni kwartał minionego roku był udany dla deweloperów mieszkaniowych, w tym Dom Development (...) Spółka korzysta z poprawy koniunktury oraz rekordowo niskiego poziomu stóp procentowych, który ma zostać utrzymany co najmniej do końca III kw. 2014 roku" - napisali analitycy Millennium DM (Zobacz rekomendacje DM Millennium »).

d1oxgpy

"(...) Dobra pozycja gotówkowa (niski dług netto), sfinalizowane zakupy nowych gruntów, rosnąca sprzedaż, korzystne otoczenie rynkowe i brak widocznych zagrożeń zachęcają dewelopera do przyspieszenia rozwoju. W I półroczu br. oferta Dom Development ma zostać rozbudowana o blisko 1,4 tys. mieszkań" - dodali.

Analitycy docenili, że Dom Development "regularnie wypłaca dywidendy, kierowany jest przez wiarygodny zarząd i posiada solidny bilans".

"Spółka notowana jest z zasłużoną premią w stosunku do większości deweloperów mieszkaniowych, jednak widzimy jeszcze potencjał do wzrostu kursu. Akcje dewelopera wyceniamy na 56,5 zł i podnosimy rekomendację do +akumuluj+" - podali. (PAP)

jow/ jtt/

d1oxgpy

Podziel się opinią

Share
d1oxgpy
d1oxgpy