Trwa ładowanie...
dcj9hv4

Millennium DM podwyższył cenę docelową Bumechu do 18,1 zł, rekomenduje "kupuj"

15.12. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 7 grudnia, podwyższyli cenę docelową dla akcji Bumechu do 18,1 zł z 16,4 zł, jednocześnie podtrzymana została...

Share
dcj9hv4

15.12. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 7 grudnia, podwyższyli cenę docelową dla akcji Bumechu do 18,1 zł z 16,4 zł, jednocześnie podtrzymana została rekomendacja "kupuj".

Rekomendacja została wydana przy cenie 12,4 zł, a w czwartek, o 15.05 za jedną akcję spółki płacono 11,93 zł.

"Dzięki realizacji dostaw kombajnów chodnikowych, zyski Bumechu według naszych prognoz zwiększą się w przyszłym roku o 30 proc. Oczekujemy, że wpłynie to pozytywnie na notowania spółki w następnych miesiącach. Podkreślamy również, że Bumech jest obecnie notowany przy niższych wskaźnikach niż Famur i Kopex, pomimo lepszych perspektyw rozwoju spółki. W rezultacie podtrzymujemy rekomendację +kupuj+ z ceną docelową na poziomie 18,1 zł" - napisano w raporcie.

"Przyszły rok będzie przełomowy dla spółki. Kompania Węglowa i KHW planują w ciągu najbliższych dwóch lat wydzierżawić ponad 140 kombajnów chodnikowych. Bumech liczy, że jego udział w przetargach wyniesie 40 maszyn, z czego dostawa 30 będzie realizowana w przyszłym roku. Oznacza to podwojenie produkcji, w stosunku do tegorocznego poziomu" - dodano.(PAP)

kam/ ana/

dcj9hv4

Podziel się opinią

Share
dcj9hv4
dcj9hv4