Trwa ładowanie...
d1g1zvp

Millennium DM rekomenduje "kupuj" akcje Mieszka, cena docelowa 3,57 zł

28.05. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 24 maja wydali rekomendację "kupuj" dla spółki Mieszko, ustalając cenę docelową jej akcji na 3,57 zł za...

d1g1zvp
d1g1zvp

28.05. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 24 maja wydali rekomendację "kupuj" dla spółki Mieszko, ustalając cenę docelową jej akcji na 3,57 zł za sztukę.

"Uważamy, że biorąc pod uwagę obecne i prognozowane przez nas wyniki finansowe, spółka jest wyceniana przez rynek na atrakcyjnym poziomie w stosunku do jej giełdowych konkurentów, czyli takich producentów słodyczy jak Wawel i Jutrzenka. Na podstawie metod DCF oraz porównawczej względem spółek zagranicznych oszacowaliśmy wartość Mieszka na 155 mln zł, czyli 3,57 zł na akcję i na tej podstawie wydajemy rekomendację +kupuj+" - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków pozycja Mieszka na rynku słodyczy jest stabilna i mocna, zwłaszcza biorąc pod uwagę wielkość spółki. W ich ocenie wyniki za I kw. potwierdziły wieloletnią tendencję wzrostu przychodów oraz ograniczania kosztów stałych, co skutkuje wzrostem r/r marż EBIT i netto.

Raport wydano przy kursie 2,8 zł, a w piątek o godz. 11.05 za jedną akcję płacono 2,9 zł.(PAP)

gsu/ jtt/

d1g1zvp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g1zvp