Trwa ładowanie...
d2w57x5

Millennium pozytywnie zaskoczył skalą poprawy wyniku odsetkowego (opinia, aktl.)

- W ocenie analityków Bank Millennium (Zobacz notowania spółki ») podał dobry zestaw wyników za pierwszy kwartał 2014 roku. Bank zaskoczył głównie skalą poprawy wyniku odsetkowego, wynik prowizyjny zgodnie z oczekiwaniami znacząco wzrósł rdr i kdk. Po otwarciu kurs Banku Millennium rośnie o 0,93 proc

d2w57x5
d2w57x5

.

MICHAŁ SOBOLEWSKI, DM IDM:

"Wynik odsetkowy MillenniumMillennium okazał się lekko wyższy niż się spodziewaliśmy. Widać, że bank konsekwentnie trzyma się swojej strategii koncentrowania się na marży, co jest odzwierciedlone zarówno po stronie depozytowej, jak i kredytowej. Nie przeszkodziło to również w zbieraniu depozytów detalicznych, które wzrosły kdk.

W istotnym stopniu widać poprawę z tytułu opłat i prowizji. Jest to pochodną ładnego wzrostu kart, jak i produktów inwestycyjnych kdk.

d2w57x5

MillenniumMillennium pokazało dobre wyniki, chociaż skala poprawy była spodziewana, mimo to szczególnie zwraca uwagę strona przychodowa. Przy niewielkich różnicach do konsensusu, spodziewam się, że reakcja rynku może być lekko pozytywna".

IZA ROKICKA, IPOPEMA SECURITIES:

"Na pewno trzeba zwrócić uwagę na bardzo mocny wynik odsetkowy, który dalej się poprawia z kwartału na kwartał. Poza tym dobry wynik prowizyjny, zgodnie z oczekiwaniami bank nadal księguje przychody z tytułu bonusów ubezpieczeniowych.

Rezerwy były nieco wyższe, ze względu na ekspozycję korporacyjną.

d2w57x5

W sumie zarówno MillenniumMillennium, jak i mBankmBank (Zobacz notowania spółki ») podały dobre zestawy wyników. Jest szansa na to, że inwestorzy zareagują pozytywnie".


Skonsolidowany zysk netto grupy Banku MillenniumBanku Millennium w I kwartale 2014 roku wzrósł do 156,4 mln zł ze 120 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk netto banku okazał się nieco wyższy od konsensusu na poziomie 152,3 mln zł.

d2w57x5

Wynik odsetkowy banku (w ujęciu pro-forma) w I kwartale wyniósł 356,5 mln zł, co oznacza wzrost o 3,1 proc. w porównaniu do IV kwartału 2013 r. (345 mln zł) i wzrost o 23,4 proc. w porównaniu do I kwartału 2013 r. (289 mln zł)

Wynik z prowizji w I kwartale 2014 roku wyniósł 155,5 mln zł i był wyższy od konsensusu na poziomie 150,9 mln zł (oczekiwania wahały się od 143 mln zł do 156 mln zł). W ujęciu kdk pozycja ta wzrosła o 5,5 proc., a w ujęciu rdr o 9,6 proc.

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w pierwszym kwartale 2014 roku minus 65,7 mln zł. Średnia oczekiwań analityków co do wysokości salda rezerw wynosiła minus 61,7 mln zł. (PAP)

kuc/ gsu/ ana/

d2w57x5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w57x5