Trwa ładowanie...
d4jso81
finanse

Mimo kryzysu optymizm Amerykanów niezniszczalny

16.10.Waszyngton (PAP) - Mimo trwającego kryzysu ekonomicznego, Amerykanie nie tracą charakterystycznego dla siebie optymizmu - wynika z najnowszego sondażu ośrodka Pew Research...
Share
d4jso81

16.10.Waszyngton (PAP) - Mimo trwającego kryzysu ekonomicznego, Amerykanie nie tracą charakterystycznego dla siebie optymizmu - wynika z najnowszego sondażu ośrodka Pew Research Center.

64 procent respondentów w badaniach przeprowadzonych w dniach 9- 12 października jest zdania, że "Amerykanie zawsze znajdują sposoby rozwiązania problemów". Jest to nawet wyższy odsetek niż w grudniu 2004 r., kiedy 59 proc. wyrażało taki pogląd.

Chociaż rynek finansowy dołuje od kilku tygodni i miliony obywateli straciły część oszczędności zainwestowanych na giełdzie (ulokowanych m.in. na rachunkach emerytalnych), aż 59 procent liczy na to, że ich sytuacja finansowa poprawi się w ciągu przyszłego roku.

d4jso81

56 procent ufa, że rząd federalny ma możliwości poprawienia stanu gospodarki. Coraz więcej Amerykanów zgadza się również, że "należy się nauczyć żyć na nieco niższej stopie" - uważa tak 49 procent. Aż 79 procent przyznaje, że u podłoża kryzysu leży fakt, że "ludzie za bardzo się zadłużyli".

"Nie ma żadnych dowodów, że amerykański optymizm uległ erozji w obliczu finansowego kryzysu" - ocenił szef Pew Research Center i autor sondażu Andrew Kohut.(PAP)

tzal/ mmp/ kar/

d4jso81

Podziel się opinią

Share
d4jso81
d4jso81