Trwa ładowanie...

Minister edukacji zaskoczona zwolnieniami w WSiP

Spółka poinformowała, że jej decyzja podyktowana jest zmianą prawa. Chodzi o nowelizację; ustawy o systemie oświaty, który wprowadza darmowe podręczniki

Share
Minister edukacji zaskoczona zwolnieniami w WSiP
Źródło: © darok - Fotolia.com
d4g789z

Minister edukacji zaskoczona zapowiedzią zwolnień grupowych w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych.

Spółka poinformowała, że jej decyzja podyktowana jest zmianą prawa. Chodzi o nowelizację; ustawy o systemie oświaty, który wprowadza darmowe podręczniki. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska powątpiewa w argumentację; władz wydawnictwa. Zauważa, że w resorcie nowy podręcznik przygotowywany jest przez zaledwie kilka osób więc nie sądzi, by był to powód do zwolnień grupowych. Ponadto, jak powiedziała Kluzik-Rostkowska, w nowym roku szkolnym darmowy podręcznik otrzymają tylko uczniowie klas pierwszych szkół; podstawowych. "Cała reszta rynku będzie do dyspozycji wydawców" - powiedziała minister edukacji.

d4g789z

Projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty przewiduje, że w nowym roku szkolnym państwo zapewni bezpłatne podręczniki uczniom klas pierwszych szkół podstawowych. W kolejnych latach program będzie obejmował kolejne klasy, tak by w 2017 roku z darmowych podręczników mogli korzystać wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

d4g789z

Podziel się opinią

Share
d4g789z
d4g789z