Trwa ładowanie...
diga5mc

Minister finansów: euro pozostanie stabilną walutą

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble wyraził w czwartek przekonanie, że euro utrzyma się, a sytuacja w świecie byłaby bez wspólnej europejskiej waluty mniej stabilna.

diga5mc

- Euro jest i pozostanie stabilną walutą, a wszyscy, którzy zakładają się, że tak nie będzie, stracą swoje pieniądze - powiedział Schaeuble w Poczdamie na uroczystości wręczenia nagrody niemieckich mediów M100 prezesowi Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghiemu. Został nią uhonorowany za swe zaangażowanie na rzecz ustabilizowania euro "i za prowadzenie wszelkimi środkami walki o utrzymanie europejskiego domu.

Schaueble nazwał Draghiego idealnym laureatem. Wcześniej w czwartek prezes EBC poinformował o podjęciu przez tę instytucję nieograniczonych zakupów państwowych obligacji zmagających się z kryzysem krajów strefy euro.

Według niemieckiego ministra finansów, w rozwiązywaniu europejskiego kryzysu zadłużeniowego osiągnięto większe postępy niż się powszechnie sądzi, i to bez jakiegokolwiek nieodpowiedzialnego narażania się na ryzyko.

diga5mc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diga5mc