Trwa ładowanie...
d3odcdw
d3odcdw

Mlekovita mogłaby przejąć 20-30 małych mleczarni w ramach konsolidacji branży

Warszawa, 05.10.2014 (ISBnews) - Mlekovita mogłaby przejąć 20-30 mniejszych spółdzielni mleczarskich spośród ok. 50 tego rodzaju funkcjonujących w Polsce, poinformował prezes Dariusz Sapiński. Pod koniec października Mlekovita i Tomaszowska Spółdzielnia Mleczarska w Tomaszowie Lubelskim złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na połączenie.
Share
d3odcdw

"Dajemy przykład branży. W Polsce wciąż działa około 50 mniejszych spółdzielni. Włączając się do nas, otrzymują szansę dużego rozwoju, na który same nie będą sobie mogły pozwolić" - powiedział Dariusz Sapiński w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Jego zdaniem, do Mlekovity mogłoby trafić nawet 20-30 takich spółdzielni, czytamy w gazecie.

"PB" informuje również, że tomaszowska spółdzielnia, jak wynika ze sprawozdania złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym, miała w zeszłym roku około 30 mln zł przychodów. Mlekovita, jak zapowiada Dariusz Sapiński, celuje w tym roku w 4 mld zł.

31 października Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita i Tomaszowska Spółdzielnia Mleczarska w Tomaszowie Lubelskim złożyły do UOKiK wniosek o zgodę na połączenie, sprawa jest w toku, podał Urząd.

(ISBnews)

d3odcdw

Podziel się opinią

Share
d3odcdw
d3odcdw