Trwa ładowanie...
pieniądze
22-09-2010 13:34

Młodzież wykrywa "fałszywki"

Firma DCB, ekspert w dziedzinie wykrywania fałszywych pieniędzy, rozpoczęła cykl zajęć w szkołach pod hasłem "Kultura Bezpieczeństwa". Lekcje dotyczą rozpoznawania autentyczności banknotów.

Młodzież wykrywa "fałszywki"Źródło: Jupiterimages
d2cq0l3
d2cq0l3

Młodzież wykrywa "fałszywki" Firma DCB, ekspert w dziedzinie wykrywania fałszywych pieniędzy, rozpoczęła cykl zajęć w szkołach pod hasłem "Kultura Bezpieczeństwa". Lekcje dotyczą rozpoznawania autentyczności banknotów.

Program skierowany jest do gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie spotkania młodzież zapozna się z zabezpieczeniami występującymi w banknotach złoty i euro oraz nauczy się rozpoznawać falsyfikaty. Interaktywne lekcje prowadzone będą przez cały rok szkolny 2010/2011. Projekt jest częścią kampanii społecznej "Znam Swoje Pieniądze", której celem jest edukacja Polaków w zakresie wykrywania fałszywych banknotów.

"Kultura Bezpieczeństwa" to zajęcia mające uświadomić młodym ludziom, dlaczego nie wolno i nie warto podejmować lekkomyślnych prób podrabiania pieniędzy. Eksperci firmy DCB opowiedzą o zabezpieczeniach banknotów, sposobach rozpoznawania falsyfikatów oraz konsekwencjach związanych z tym procederem. - Obserwujemy coraz więcej przypadków fałszowania pieniędzy i wprowadzania ich do obiegu przez młode osoby. Jesteśmy pewni, że uczniowie, którzy zostaną wyposażeni w niezbędną wiedzę dokładnie zastanowią się, zanim będą chcieli podejmować lekkomyślne próby złamania prawa - mówi Sylwester Salach, prezes firmy DCB.

W projekcie mogą uczestniczyć gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski. Udział w projekcie jest bezpłatny. Obecnie zajęcia realizowane są w placówkach zlokalizowanych na terenie województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

d2cq0l3

- Polska i europejska waluta powinna być znana każdemu z nas, a w szczególności młodzieży, która wstępuje w dorosłe życie. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację w Naszej Szkole zajęć "Kultury Bezpieczeństwa". Mamy nadzieję, że udział w tych spotkaniach podwyższy świadomość naszych uczniów odnośnie problemu fałszowania pieniędzy oraz wpłynie na wzrost bezpieczeństwa związanego z obrotem gotówkowym - mówi Wioleta Obidzińska, pedagog i szkolny doradca zawodowy z III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.

ES

d2cq0l3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cq0l3