Trwa ładowanie...
d3wdhe5

MNI podpisał list intencyjny z Mediatelem ws konsolidacji lub kupna wybranych aktywów (opis)

17.01. Warszawa (PAP) - MNI podpisał z Mediatelem list intencyjny w sprawie konsolidacji lub zakupu wybranych aktywów telekomunikacyjnych. Spółki mają wyłączność na negocjacje do...

Share
d3wdhe5

17.01. Warszawa (PAP) - MNI podpisał z Mediatelem list intencyjny w sprawie konsolidacji lub zakupu wybranych aktywów telekomunikacyjnych. Spółki mają wyłączność na negocjacje do końca lutego 2011 roku - podał MNI w komunikacie.

"Zarząd MNI informuje o zawarciu w dniu 17 stycznia 2011 roku listu intencyjnego ze spółką Mediatel, specjalizującą się w tworzeniu kompleksowych ofert usług telekomunikacyjnych. Zawarty list intencyjny dotyczy uzgodnienia warunków przyszłej współpracy pomiędzy stronami w zakresie przeprowadzenia projektu konsolidacji lub sprzedaży wybranych aktywów telekomunikacyjnych z klauzulą wyłączności na prowadzone negocjacje do dnia 28 lutego 2011 roku" - napisano.

MNI podał, że zgodnie ze strategią średniookresową konsekwentnie realizuje wzmocnienie segmentu telekomunikacyjnego w oparciu o synergię i poszerzanie udziału w rynku poprzez rozwój zintegrowanej oferty nowoczesnych i konkurencyjnych rynkowo usług głosowych, dostępu do internetu, szybkiej transmisji danych zarówno dla rozwiązań stacjonarnych, jak i mobilnych.

MNI podało w komunikacie prasowym, że jego strategia zakłada aktywność na rynku fuzji i przejęć.

d3wdhe5

"Branża telekomunikacyjna w Polsce, ze względu na wyzwania technologiczne, oczekiwania klientów, co do komplementarności oferty oraz ceny za usługę, musi się konsolidować. W ten sposób powstaje szansa na połączenie naszych aktywów telekomunikacyjnych z aktywami Mediatela i pozyskanie wiarygodnego partnera biznesowego, który posiada mocną pozycję na rynku hurtowego obrotu ruchem telekomunikacyjnym (voice)" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Piechocki, prezes MNI.

MNI podało, że chce rozwijać działalność telekomunikacyjną w oparciu o grupę Hyperion. Spółka ta ma obecnie 280 tys. klientów (wliczając Stream Communications, MNI Telecom).

W piątek NFI Magna Polonia, główny akcjonariusz Mediatela, wystąpił z wnioskiem o uzupełnienie porządku obrad NWZA spółki o dwa punkty. Pierwszy dotyczy zgody na sprzedaż Mediatela, natomiast drugi dotyczy bardzo dużej emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru, którą przeprowadzić miałaby telekomunikacyjna spółka. (PAP)

epo/ seb/ asa/

d3wdhe5

Podziel się opinią

Share
d3wdhe5
d3wdhe5