Trwa ładowanie...
du4rzaf

MNiSW: list minister nauki i szkolnictwa wyższego do rektora AGH (komunikat)

...

Share
du4rzaf

13.05. Warszawa - MNiSW informuje:

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbara Kudrycka wystosowała dziś do rektora AGH, prof. Tadeusza Słomki, list w związku z tragicznymi zajściami, jakie miały miejsce w minioną sobotę na terenie Miasteczka Studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej.

"To ogromnie przykre, że podczas Juwenaliów, które są tradycyjnym studenckim świętem młodości i radości, studenci i pracownik AGH stali się ofiarami brutalnego ataku. Kraków jako najstarszy ośrodek akademicki w Polsce zawsze był przecież sercem życia studenckiego i akademickiej kultury. Pragnę przekazać najszczersze wyrazy współczucia rodzinom i bliskim młodych ludzi, którzy zostali zaatakowani przez nożowników - szczególnie tym studentom, którzy w ciężkim stanie walczą o powrót do zdrowia. Wierzę, że będą mogli liczyć na potrzebną pomoc i wsparcie ze strony swojej uczelni i jej społeczności" - podkreśliła w swoim liście prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Minister nauki wyraziła również gotowość udzielenia pomocy w poszukiwaniu najskuteczniejszych rozwiązań, które pozwolą studentom czuć się bezpiecznie. - Wierzę także, że władze wszystkich polskich uczelni dokładają starań, by zapewnić bezpieczeństwo swym studentom podczas trwających lub zbliżających się Juwenaliów. Bolesne wypadki z Krakowa powinniśmy wszyscy potraktować jako gorzkie ostrzeżenie - napisała prof. Barbara Kudrycka.

du4rzaf

Pełna wersja listu pod adresem internetowym:

http://www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/ministerstwo/Aktualnosci/20130513/20130513_List_-_rektor__prof._Tadeusz_Slomka.pdf

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

du4rzaf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du4rzaf
du4rzaf