ycipk-33eerb

Moda na ekologię dotarła do branży elektronicznej. Co mają wspólnego śmieci rzeczne z laptopami?

W ten sam sposób Head & Shoulders będzie robił butelki dla swoich szamponów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Moda na ekologię dotarła do branży elektronicznej. Co mają wspólnego śmieci rzeczne z laptopami?
(Eastnews, Fot: Wojciech Traczyk/Eastnews)
ycipk-33eerb

Najnowsze laptopy Della będą w opakowaniach wykonanych w części ze śmieci wyławianych z rzek. To najnowsza inicjatywa proekologiczna producenta. W ten sam sposób Head & Shoulders będzie robił butelki dla swoich szamponów.

W promocję ekologii angażuje się coraz więcej środowisk, także biznesowych. Co jakiś czas słyszymy, że producenci głównie żywności czy napojów używają np. opakowań, które łatwo poddać recyklingowi. Już w 2010 roki firma Coca-Cola wprowadziła w swoich produktach lżejszy typ nakrętek. Rok później na rynku pojawiła się woda mineralna Kropla Beskidu w nowoczesnej butelce, zrobionej z mniejszej ilości plastiku.

W tym kierunku idą teraz także wielkie koncerny branży elektronicznej. Od 30 kwietnia najnowsze laptopy firmy Dell modelu 2w1 Dell XPS 13 będą sprzedawane w opakowaniach wykonanych w jednej czwartej z odzyskanego plastiku. To pierwsza tego rodzaju inicjatywa w branży.

ycipk-33eerb

Odpady plastikowe, które będzie wykorzystywać znany producent laptopów będą wyławiane z rzek. Jak przekonują jego przedstawiciele, dzięki temu w tym roku ponad 7 ton plastiku nie trafi do oceanów.

Partnerzy firmy będą przechwytywać odpady zanim trafią one do oceanu - na drogach wodnych, takich jak rzeki i kanały, wzdłuż wybrzeży i plaż. Następnie będą przetwarzać zgromadzone surowce i mieszać plastik oceaniczny (25 proc.) z innymi tworzywami HDPE, stanowiącymi pozostałe 75 proc., pochodzącymi m.in. z recyklingu butelek i opakowań na żywność.

To nie jedyna taka inicjatywa. W tym tygodniu Head & Shoulders ogłosił, że w lecie na rynek trafi pierwsza na świecie butelka szamponu, nadająca się do recyklingu, wykonana w jednej czwartej z przetworzonych plastikowych odpadów zebranych na plażach i kąpieliskach.

Co ciekawe, w temat ekologii po stronie firm zaangażowanych jest bardzo dużo ludzi. Nad takimi i innymi innowacjami w kategorii tylko produktów do pielęgnacji włosów pracuje ponad 500 naukowców zatrudnionych przez Procter & Gamble (właściciel marki Head & Shoulders).

ycipk-33eerb
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-33eerb

ycipk-33eerb
ycipk-33eerb