Trwa ładowanie...
d3rgvtg

MON i ARP będą współpracować przy rozwoju Platformy Transferu Technologii

Warszawa, 26.10.2015 (ISBnews) - Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) podpisało z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) list intencyjny w sprawie współpracy przy rozwoju Platformy Transferu Technologii (PTT), podał resort.

Share
d3rgvtg

"Resort obrony narodowej dostrzega swój udział w zakresie funkcjonowania PTT zarówno jako dawcę, jak i potencjalnego biorcę technologii. Dodatkowo MON może pełnić rolę propagatora tworzonego rozwiązania wśród podległych jednostek badawczych (instytutów i uczelni wojskowych), kontrahentów realizujących (w przeszłości i obecnie) projekty naukowo-badawcze i rozwojowe na rzecz resortu obrony narodowej, a także krajowych producentów sprzętu wojskowego" - czytamy w komunikacie.

W ramach podpisanego porozumienia MON otrzyma dostęp do zasobów PTT, skąd będzie mogło czerpać informacje na temat dostępnych rozwiązań technologicznych, stanu ich zaawansowania i parametrów w wybranych branżach. Strony będą także podejmować wspólne działania komunikacyjno-informacyjne dotyczące projektów innowacyjnych oraz współpracy przemysłu z nauką w branżach związanych z obronnością.

"Strony będą także analizować możliwe do podjęcia wspólne działania zmierzające do stymulowania transferu technologii wojskowych do zastosowań cywilnych w formule 'dual-use'. W tym kontekście PTT może stać się ważnym elementem tego transferu" - czytamy dalej.

d3rgvtg

ARP uruchomiła w maju br. internetową Platformę Transferu Technologii (PTT) mającą wspomóc współpracę między twórcami i biorcami innowacji. Mogą z niej korzystać zarówno wynalazcy, jak i jednostki naukowe i przedsiębiorstwa.

ARP to spółka Skarbu Państwa, której strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. ARP wspiera rozwój przedsiębiorstw udzielając im pożyczek na zasadach komercyjnych. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

(ISBnews)

d3rgvtg

Podziel się opinią

Share
d3rgvtg
d3rgvtg