Trwa ładowanie...
d4ezulq

MON: spotkanie ministrów obrony w Bratysławie (komunikat)

...

d4ezulq
d4ezulq

28.10. Warszawa - MON informuje:

We wtorek (29 bm.) minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak uczestniczyć będzie w spotkaniu szefów resortów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej, które odbędzie się w Bratysławie.

Na obrady ministrów Czech, Polski, Słowacji i Węgier zaproszony został minister obrony Brazylii, który jest zainteresowany modelem współpracy regionalnej, wypracowanym przez Grupę Wyszehradzką.

Tematyka rozmów poświęcona będzie omówieniu współpracy regionalnej grupy V4 w dziedzinie obronności, realizowanej m.in. w ramach natowskiej inicjatywy Smart Defence i unijnej Pooling & Sharing.

d4ezulq

Ministrowie podsumują także dotychczasową współpracę wojskowo-przemysłową dotyczącą m.in. planów modernizacji technicznej swoich sił zbrojnych i wynikających z nich możliwości wspólnych inwestycji oraz współdziałania w pozyskiwaniu uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

Szefowie obrony V4 przedyskutują także stan przygotowań Wyszehradzkiej Grupy Bojowej do objęcia w I połowie 2016 roku dyżuru, w ramach systemu grup bojowych UE.

Omówią też przygotowania swoich krajów do grudniowego posiedzenia Rady Europejskiej, mającego wzmocnić europejską politykę bezpieczeństwa i obrony (CSDP).

Na zakończenie obrad zaplanowana została konferencja prasowa ministrów V4.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

aja/

d4ezulq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ezulq