Trwa ładowanie...
d36zvfp

MON: wizyta ministra Siemoniaka na Litwie (komunikat)

...

d36zvfp
d36zvfp

10.04. Warszawa - MON informuje:

W czwartek, 11 kwietnia br., na zaproszenie ministra obrony Juozasa Olekasa z wizytą na Litwie przebywać będzie minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Rozmowy szefów resortów dotyczyć będą m.in. współpracy dwustronnej i wielostronnej, w tym w ramach NATO i UE. Ministrowie dyskutować będą o zaawansowaniu prac związanych z tworzoną polsko-litewsko-ukraińską brygadą (LITPOLUKRBRIG), dalszym udziale polskich sił powietrznych w misji NATO - Baltic Air Policing oraz przygotowaniach do ćwiczenia Steadfast Jazz 2013.

Dyskusja dotyczyć będzie również zbliżającego się - od lipca 2013 - przewodnictwa Litwy w Radzie UE i priorytetów strony litewskiej w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony (WPBiO). Minister Tomasz Siemoniak podzieli się doświadczeniami związanymi z organizacją i przebiegiem naszej prezydencji w Unii Europejskiej.

d36zvfp

Ważnym tematem rozmów obu delegacji będzie rozwój dwustronnej współpracy w dziedzinie obronności oraz zacieśnienie współdziałania polskich i litewskich wojsk specjalnych.

Na zakończenie spotkania ministrowie Juozas Olekas i Tomasz Siemoniak podpiszą umowę o współpracy wojsk specjalnych Polski i Litwy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d36zvfp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36zvfp