Trwa ładowanie...
d1rvyqe

MON ws. powołania pułkownika Pytla na stanowisko szefa SKW (komunikat)

...

Share
d1rvyqe

10.01. Warszawa - MON informuje:

Na wniosek ministra obrony narodowej premier Donald Tusk powołał z dniem 10 stycznia br. pułkownika Piotra Pytla na stanowisko szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Dziś przed południem nominację nowemu szefowi SKW wręczył minister Tomasz Siemoniak.

Wcześniej kandydaturę płk. Piotra Pytla na stanowisko szefa SKW pozytywnie zaopiniował prezydent Bronisław Komorowski oraz Kolegium ds. służb specjalnych i sejmowa komisja ds. służb specjalnych.

Zgodnie z ustawą wniosek o powołanie szefa SKW, złożony przez ministra obrony narodowej do Prezesa Rady Ministrów został przedstawiony do zaopiniowania Kolegium ds. służb specjalnych, sejmowej komisji ds. służb specjalnych oraz Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej. Opinie te nie są wiążące dla Prezesa Rady Ministrów, ale są niezbędne do powołania szefa SKW.


Pułkownik Piotr Pytel urodził się 4 kwietnia 1967 r. w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Filozoficznego (kierunek psychologia) na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1994 - 1999 pełnił służbę w Urzędzie Ochrony Państwa. W roku 1998 ukończył z wyróżnieniem kurs oficerski UOP. W latach 1999 - 2003 pracował w Generalnym Inspektoracie Celnym na stanowisku głównego specjalisty RIC Kraków. Od roku 2003 do 2008 pełnił służbę w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 16 lipca 2008 r. rozpoczął służbę w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Pełnił kolejno funkcje: naczelnika Wydziału Współpracy Międzynarodowej w Gabinecie Szefa SKW, zastępcy dyrektora w Gabinecie Szefa SKW, a 1 stycznia 2011 r. został dyrektorem Zarządu Operacyjnego SKW. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in. odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju. Biegle włada językiem rosyjskim i angielskim. Interesuje się psychologią, literaturą, uprawia czynnie sport. Jest żonaty, ma córkę.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d1rvyqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rvyqe
d1rvyqe